Ispisana istorija u Kupu Nemačke: Amateri u polufinalu, golman odbranio 5 penala na meču!

• 7

Danijel Balc dominirao među stativama

Fudbaleri Sarbrikena napravili su najveće iznenađenje u istoriji Kupa Nemačke, jer su pobedom nad Fortunom iz Dizeldorfa postali prvi četvrtoligaš koji se domogao polufinala!

Ovaj amaterski tim je slavio posle lude penal serije, gde je njihov golman Danijel Balc odbranio čak četiri penal. S tim da je "skinuo" jedan i u regularnom delu.

Domaćin je poveo u 31. minutu preko Janickea, da bi se Fortuna spasila u 90. preko Jorgensena. Prethodno je Balc Heningu odbranio udarac sa bele tačke u 83. minutu.

Nakon 30 minuta produžetaka nije bilo golova, a onda je usledila drama. Domaćin je mašio penale u 1. i 4. seriji, dok je Fortuna bila neprecizna u 3. i 5.

Zatim je i Andrist bio neprecizan u 6. seriji i Fortuna je ponovo imala šut za pobedu. Međutim, Balc je odbranio udarac Cimermana, a onda i Jorgensena u 10. seriji za 7:6. Ukupno 8:7.