Razbijač Lukaku osvojio Friuli, Inter prati Juve!

≫
  • 0

Konteov tim tek nakon sat vremena slomio otpor "Zebreta"

Romelu Lukaku proslavio se sa dva gola na gostovanju u Udinama gde je Inter savladao "Zebrete" 2:0 i nastavio poteru za Juventusom.

Pobeda je bila potrebna četi Antonija Kontea kao "hleb nasušni" nakon tri vezana remija, četvrti bi već bio ozbiljan udarac u šampionskim težnjama, a bilo je momenata kada su navijači "neroazura" i protiv Udinezea "videli" takav scenario.

Tvrda borba vodila se sat vremena, Konte je u nekom trenutku shvatio da meč klizi u lošem pravcu, pa je odreagovao dvostrukom izmenom u 58. minutu: uveo je Brozovića i Sančeza, izveo Espozita i Eriksena, a koji minut kasnije Inter je poveo.

Lukaku se otvorio na desnoj strani, primio loptu, a onda majstorski odreagovao i pogodio mrežu Udinezea, za veliko olakšanje gostiju.

Sančez je definitivno doneo drugačiju dimenziju u igri Intera, više kreacije i probojnosti na polovini rivala, otud i više šansi za goste u psoeldnjih dvadesetak minuta.

U 71. minutu bilo je 2:0.

Upravo je Sančez najzaslužniji za takav epilog, pošto je pobegao čuvarima, ušao u kazneni prostor gde ga je golman Udinezea oborio. Penal čist "kao suza", koji je Lukaku drugim golom pretvorio u gol i trijumf na "Friuliju".