Zvezdini klinci potukli Engleze u Beogradu! Radulović i Piplica šokirali Totenhem

≫
  • 1

Velika pobeda za Zvezdine klince

Mladi fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Totenhem sa 2:0 kod kuće u meču četvrtog kola Lige šampiona za mlade.

Izabranici Slavoljuba Đorđevića rešili su čitav posao u poslednjih dvadesetak minuta kada su prvo Andrija Radulović, a onda i Petar Piplica iznenadili goste iz Londona.

Posle teškog poraza u Engleskoj 9:2, mladi igrači crveno-belih su daleko bolje pristupili meču na stadionu Voždovca u Beogradu i to se isplatilo prvo u 69. minutu meča.

Tada je Babić spustio loptu na nogu Raduloviću, a ovaj je istrčao sa polovine terena ka golu gostiju i poslao je u dalji ugao gola. Benet i Robson su nakon toga pokušavali da izjednače, ali je najbolju priliku za Totenhem promašio pred nadoknadu vremena.

Totenhemov Dženil Benet je zalomio udesno šutirao precizno, ali je Andrija Katić paradom sprečio izjednačenje. Samo napad ili dva kasnije stigao je hladan tuš za Engleze u 93. minutu.

Babić je primio loptu u kaznenom prostoru, "štiklicom" je vratio loptu za Piplicu, a Petar je po zemlji šutirao precizno u malu mrežu i postavio konačan rezultat.

Zvezda posle ovog meča zauzima drugo mesto tabele sa sedam bodova, Totenhem je treći sa četiri, Olimpijakos poslednji sa jednim bodom, dok je vodeći Bajern prvi sa deset bodova.

Crveno-beli sledeći meč igraju 26. novembra protiv Bajerna iz Minhena, a u proteklom meču dve ekipe je bilo 0:0, ovog septembra.