Beloti sa dva gola za 4 minuta nokautirao Milan: Drugi gol je snalažljivost o kojoj će se pričati

Milan u sve dubljem "kanalu"

• 2

Fudbaleri Torina pobedili su Milan u meču petog kola italijanske Serije A sa 2:1 i to posle preokreta.

"Bikovi" su dva gola dali u drugom poluvremenu u razmaku od samo četiri minuta. Milan je poveo golom Kšištofa Pjonteka sa bele tačke u 18. minutu, posle faula Lorenca De Silvestrija koji nije video da mu se iza leđa prikrada Rafael Leao.

Brazilac je krenuo da uhvati centaršut kada ga je De Silvestri oborio i skrivio jedanaesterac. Preokret Torina je režirao Andrea Beloti koji je prvo u 72. minutu solo prodorom i šutem sa 17 metara savladao Donarumu, a onda je u 76. izveo pravu majstoriju.

Prvo je probao da asistira saigraču, kome Donaruma brani, lopta se pred golom odbija Belotiju i prelazi mu preko noge.

To bi verovatno bilo promašaj godine u Italiji, da se napadač Torina nije sjajno snašao i onda makazicama poslao u mrežu loptu koja je krenula da mu pobegne.

Time je postavio konačan rezultat i popeo svoj tim na šesto mesto tabele sa devet bodova. Milan je u znatno goroj poziciji pošto Rosoneri imaju šest bodova i nalaze se na 13. mestu.