Milojević ima recept za uspeh u Kopenhagenu: Muški, hrabro, kako samo mi znamo!
Pred Zvezdom je meč istine, revanš sa Kopenhagenom u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona, a trener Vladan Milojević veruje da kod ovakvih izazova manje taktika, a više srce igraju ključnu ulogu.
Igrači srpskog prvaka doputovali su u Dansku bez Milana Pavkova i El Fardu Bena koji zbog povreda preskaču revanš, no po staroj paroli "koga nema, bez njega se može i mora", Zvezda sa mnogo optimizma gleda na sutrašnji meč.
- Kao što smo već rekli u Beogradu, sigurno da rezultat iz prve utakmice daje prednost Kopenhagenu zbog gola u gostima. U svakom slučaju, spremili smo se ovih dana između dve utakmice, da odigramo dobru, hrabru, mušku utakmicu, onako kako mi znamo da odigramo - najvljuje beskompromisan rat na terenu "Parkena" Zvezdin strateg.
VIDEO: Stadion Kopenhagena "Parken"
- Suvišno je da pričamo o procenama, šansama i tako dalje, ali Kopenhagen ima prednost, a mi 90 minuta da damo sve od sebe. Ono što ne treba ponavljati i pre ove utakmice, Kopenhagen jaka, dobra ekipa koja ima iskustvo igranja Lige evrope i Lige šampiona. Svesni smo da igramo protiv jakog i dobrog protivnika
Jedno od novinarskih pitanja za Milojevića bilo je da li je spremao penale?
- Generalno, na treninzima igrači šutiraju penale, nikad posebno nešto niasa insistirao da ekipa šutira penale. Jednostavno ne razmišljamo o tome, to je u domenu "ako dođe-dođe". U ovom trenutku nam fokus nije na tome.
Poslednji trening fudbalera Crvene zvezde pred Kopenhagen!A post shared by Telegraf Sport (@telegrafsport) onView this post on Instagram
Sipao je pohvale Milojević na račun svog kolege Solbakena, u kome vidi najveću snagu rivala.
- Kopenghagen ima stil igre, i on je apsolutno vezan za trenera Solbakena koga svrstavam u red najboljih u Evropi zbog same činejnice da je sa malim prekidima u klubu. Godinama već gaje svoju igru, sistem, način rada i uopšte ne očekujem sutra nešto drugačije. Oni nisu ekipa koja se prilagođava protivniku. Ne znam koliko tu mi možemo da imao tajne, i mi i oni, koliko mogu da promene nešto. Mogu samo da promene igrače, ali ne i stil igre. Ne verujem da možemo jedan drugog da iznenadimo.
Koliko povrede otežavaju posao u pripremi utakmice i da li očekuje bolje suđenje, zanimalo je novinare da čuju od Milojevića.
- Na drugo pitanje ne želim da odgovaram, nije ni mesto ni vreme, a za prvo pitanje - čim nemate neke igrače zbog nekih povreda, sigurno da vam to otežava posao, ali to ne sme da bude alibi i izgovor za bilo šta. Verujem u igrače koji su krenuli na put tako da ćemo dati sve od sebe. Nije prijatno, ali citiraću neke od starijih kolega koji su umeli da kažu: najbolji igrač je zdrav igrač.
Teren nije u najboljem stanju, deluje prilično oštećeno...
- Mislim da je stanje ovako zbog toga što su verovtno oni imali trening pre nas, ali mislim da će teren biti dobar sutra.
VIDEO: Teren Kopenhagena dan pred utakmicu nije u najboljem stanju
(Izveštač Telegrafa iz Kopenhagena, Bojan Vinulović)
Video: Partizan jedva do pobede protiv Mornara, ovo su najbolji potezi meča
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Лићми
Од тебе тражим само да као лав се бориш. О ЗГАЗИ СВЕ ЗВЕДО ЗГАЗИ ИХ СВЕ! 🔴⚪🔴⚪💪💪💪🦁🦁🦁
Podelite komentar
SrbskiBek
"Ovi" opet na zvezdinim vestima !???? Ja reko posle "trpanja"od napretka bice neko vreme mirni!!?!..a oni navikli !!))....vise ih ne boli nista !?? Hahahaha..
Podelite komentar
yeste
1:3 za miran prolaz.
Podelite komentar