Partizan promašivao zicere, Olimpija nepostojećim penalom pobedila crno-bele! (VIDEO) (FOTO)

≫
  • 56

Fudbaleri crno-belih pali na drugoj proveri

Fudbaleri Partizana odigrali su svoj drugi meč na pripremama u Sloveniji i poraženi su od Olimpije 0:1.

Jedini pogodak za Slovence je postigao Endri Čekići iz veoma spornog penala u drugom poluvremenu, a Partizanu ostaje žal zbog propuštenih šansi.

Izabranici Save Miloševića su bili bolji protivnik u prvom, Olimpija se trgla i pokazala šta ume u drugom poluvremenu, ali je utisak da su crno-beli mogli i morali da urade i više.

Povratniku Ognjenu Ožegoviću, čini se, fali rutine i da probudi napadački instinkt jer se nije snašao u dve sjajne šanse u prvom poluvremenu.

Nakon mirnih uvodnih sedam, osam minuta, u desetom Zoran Tošić lepo prolazi dvojicu igrača kroz sredinu, pušta loptu Ožegoviću ispred sebe poludesno, a Ožegović ostaje sam sa golmanom Nejcom Vidmarom.

Probao je da ga lobuje i nije prošao pa je Partizan propustio prvu veliku šansu. Isti igrač je šutirao pored gola sa oko šest metara, deset minuta kasnije.

Možda i najbolju priliku imao je Sejduba Suma u 33. minutu kada je slično, kao i Ožegović izašao sam pred Vidmara i šutirao oštrije nego njegov saigrač.

Vidmar je istrčao, dobro skratio ugao i odbranio. Suma je pri kraju poluvremena imao još jedan pokušaj, a u drugom delu se slika promenila.

Olimpija je počela da igra agresivniji presing sa više igrača dublje na polovini crno-belih. Brzo se transformisala iz odbrane u napad, pa je već u prvih pet minuta nastavka imala dva dobra pokušaja.

Prvo je u 48. šutirao Endri Čekići, a Stojković je odbranio. Zatim je u 65. minutu isti igrač imao solidan pokušaj sa distance.

Partizan u tom periodu nije uopšte bio opasan, a sve je postalo gore od 76. minuta. Milosavljević je bio u duelu sa napadačem Olimpije, ovaj je pao i sudija je pokazao na belu tačku. Golman Partizana se bacio u desnu stranu, Čekići je poslao levo i od 77. minuta Slovenci su vodili 1:0.

Treba napomenuti da kada se pogleda usporeni snimak, stiče se utisak da kontakta za penal nije bilo.

Sadik je imao dobro istrčavanje u 82. minutu i pokušaj atraktivnog dodavanja, ali je Olimpija još jednom zapretila u 84. minutu kada je posle kornera šutirao Tomislav Tomić preko gola.

Do kraja meča nije bilo većih uzbuđenja, pa je Olimpija uspela da pobedi, a Partizan će morati definitivno da poradi na realizaciji u nastavku priprema.

SASTAVI EKIPA:

Olimpija: Vidmar - Banak, Boaći, Šme, Tomić, Putinčanin, Savić, Suljić, Jurčević, Brkić, Kidrić. Rezerve: Mrežar, Orbanić, Čekići, Kadrić, Menalo, Valenčić, Gaser, Andrejašić, Kregar, Paljk, Vukušić, Delgado, Maksimenko.

Partizan: Stojković - Pavlović, Miletić, Zdjelar, Šćekić, Urošević, tošić, Suma, Ivanović, Vujačić, Ožegović. Rezerve: Kljajić, Dinga, Marković, Smiljanić, Pešukić, Lutovac, Milosavljević, L. Pavlović, Stevanović, Šehović, Brežančić, Sadik.

Stadion: Stožice

Glavni sudija: Rade Obrenović

Pomoćni: Tomislav Pospeh

Drugo poluvreme:

90+4 KRAJ - Partizan je poražen jer nije iskoristio svoje šanse, a u završna četiri minuta većih uzbuđenja nije bilo jer su igrači Olimpije uspešno umrtvili igru.

90. minut - Dobar šut Umara Sadika, igrač Partizana je pucao iz okreta po zemlji, ali je naciljao pored gola.

83. minut - Opasan šut Tomića, posle kornera, ali preko gola. Malo sreće za Partizan jer je lopta posle šuta igrača Olimpije otišla preko gola.

77. minut - PENAL ZA OLIMPIJU! Milosavljević je bio u duelu sa napadačem Olimpije u svom kaznenom prostoru, Obrenović je pokazao da je penal, a Čekići je bio siguran egzekutor, Olimpija vodi 1:0.

74. minut - Oštar start štopera Olimpije na Umaru Sadiku, Savo Milošević se bunio kod sudija jer je Sadik dobio udarac nogom u nos.

65. minut - Slobodan udarac za Olimpiju i veoma dobar šut Čekićija sa velike udaljenosti, lopta još jednom preko gola.

56. minut - Stojković primoran da ispucava loptu, a Olimpija se potpuno oslobodila i osokolila pa igra presing sa više igrača nego u prvom delu.

50. minut - Opet odličan pokušaj Slovanaca. Sa distance je šutirao Asmir Suljić, lopta se odbila od jednog igrača Partizana i na kraju završila u korneru, malo iznad prečke.

48. minut - Opasna Olimpija! Evo prve velike prilike u kojoj se našao Endri Čekići. Dvaput su igrači Olimpije uputili udarac sa 12, 13 metara, oba puta je odbrana Partizana reagovala flegmatično. Sreća pa Čekići nije šutirao jako i precizno, pa je Vladimir Stojković lako odbranio.

Prvo poluvreme:

45. minut - POLUVREME - Olimpija je imala samo jednu polušansu, ali je sačuvala svoju mrežu zahvaljujući Nejcu Vidmaru

44. minut - Suma šutira sa distance, pored gola i ovo je jedna od poslednjih šansi za crno-bele koji su u prvom delu igre bili bolji tim.

41. minut - Povukao se malo Partizan iz agresivnog presinga na odbranu Olimpije. Zanimljivo je da sada Olimpija sa dvojicom duboko na polovini Partizana pritiska odbranu crno-belih

33. minut - Kakva prilika za Sumu! Šćekić je kroz sredinu odigrao za Sumu, ovaj istrčava do 16, 17 metara, Vidmar je još jednom istrčao napred, Suma je pucao levo od golmana Olimpije, ali je Nejc još jednom sjajno reagovao i kaznio, ne baš idealnu završnicu igrača Partizana.

31. minut - Veoma loš korner Sejdube Sume, propala je šansa da Partiztan iz prekida učini nešto više.

26. minut - Mirniji deo igre, nekoliko pokušaja prodora na obe strane, ali bez efekta.

20. minut - Ožegović u novoj šansi! Imao je loptu na šest metara od gola, nije imao nikog ispred sebe, ali je desnom nogom loše zahvatio loptu i promašio još jednu sjajnu šansu da zatrese mrežu Slovenaca.

16. minut - Polušansa Olimpije, oštar start nad Sumom. Igra se uglavnom između kaznenih prostora

10. minut - Prva velika šansa za Partizan, zicer Ožegovića! Zoran Tošić je sjajno prošao kroz sredinu i došao pred kazneni prostor gde je poslao loptu udesno prema Ognjenu Ožegoviću. Ovaj je probao da prebaci golmana lobom, ali je Vidmar sjajno odbranio. Iz kornera je potom Vujačić probao u padu da šutira, ali nije mogao.

5. minut - Početno odmeravanje snaga, igra se sa dosta trčanja, ali bez prilika