Tadić asistent u finalu, Ajaks je osvajač Kupa Holandije! (FOTO)

≫
  • 1

Huntelar dvostruki strelac, Tadić asistent

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Viljem II u finalu Kupa Holandije sa 4:0 i na ubedljiv način osvojili to takmičenje.

Tim Dušana Tadića dao je po dva gola u svakom od poluvremena i na taj način potvrdio da je zasluženo u konkurenciji za sve trofeje ove sezone i u Holandiji i u Ligi šampiona.

Dejli Blind je prvi postigao gol u 38. minutu. Uigrana kombinacija iz kornera, lopta je poslata Tadiću koji se u tom trenutku nalazio desetak metara ispred kaznenog prostora protivnika.

Tadić je odatle poslao idealan centaršut unutar 16, tamo je bio ostavljen Blind i glavom je samo skrenuo loptu ka mreži Viljema za 1:0. Na 2:0 je samo minut kasnije povisio Klas Jan Huntelar posle dodavanja Hakima Zijeha.

Zijeh je prošao po krilu, ubacio je Huntelaru, ovaj je maestralno izbacio fintom jednog čuvara i plasirao po zemlji loptu ćošak. Isti igrač je bio strelac i u 67. minutu kada je Doni Van de Bek video da golman istrčava na njega i onda nesebično sa desetak metara spustio Huntelaru loptu.

Konačan rezultat postavio je Kristensen u 76. minutu lepim udarcem sa 16 metara posle asistencije Mazruija.

Dušanu Tadiću je ovo prvi trofej sa holandskim klubom od dolaska iz engleskog Sautemptona, a od tada se profilisao kao jedan od najboljih, ako ne i kao najbolji igrač Kopljanika. U meču sa Viljemom izmenjen je petnaestak minuta pred kraj meča i na teren je tada istrčao Zakarija Labijad.

VIDEO - Tadić: Pepe mi se nije izvinio za gaženje