Hrvati se mučili i preokrenuli, Kurtoa se obrukao kao dribler, Poljska slavi Pjonteka! (VIDEO)

≫
  • 1

Napet meč za Hrvate...

Fudbaleri Hrvatske ozbiljno su se namučili protiv Azerbejdžana na startu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo, slavili su sa 2:1 tek posle preokreta.

Strahovali su Hrvati dugo da neće biti bleda senka one moćne ekipe koja je došla do finala Mundijala, tako nešto se dogodilo i 1998. kada je Ćiro Blažević bio selektor, a Azerbejdžan je namirisao zasićenje.

Već u 19. minutu meča na Maksimiru, sevnula je kontra koja je bila kobna po Hrvate, igrač Krila Sovjetov Šejdajev je sjajno zakucao loptu u gornji ugao, da bi pred nadoknadu prvog poluvremena izjednačio Barišić posle kornera.

Presudio je tek Kramarić na pas Rebića, u 79. minutu je odlično zalomio po levoj strani i zakucao loptu u ugao, što je izazvalo veliko oduševljenje navijača i olakšanje Zlatku Daliću.

Belgija je dočekala Ruse i povela preko Tilemansovog neodbranjivog udarca sa 16 metara, a to je ekspresno za minut neutralisao Čerišev, nakon kriminalnog kiksa Kurtoe.

Ipak, tu mrlju popravio je Azar iz penala koji je sam iznudio, postavio je i konačni rezultat Azar u 88. minutu.

Severna Makedonija je pod novim imenom debitovala u takmičenju pobedom nad Letoncima (2:1), dok je Austrija igrala egal meč sa Poljacima, dok nije u igru ušao Pjontek.

On je u 59. minutu zamenio Zjelinskog, a zatim je praktično iz prve ozbiljnije šanse postigao pogodak vredan celog plena.