Čelsi je Azar! Belgijanac "prebacio" 100 golova za klub, posle pobede i izjavom oduševio navijače (VIDEO)

≫
  • 2

Belgijanac, a ko drugi, doneo pobedu Plavcima

Eden Azar je pogonsko gorivo Čelsija. Belgijanac je "pogurao" svoj tim do pobede na "Vikaridž Roudu" od 2:1, a sebi obezbedio važno mesto u klupskim almanasima.

Sa dva gola protiv Votforda Azar je "prebacio" 100 golova u dresu Plavaca za šest godina koliko je u klubu.

Pogoci protiv Votforda bili su mu 100. i 101. za londonski klub.

- Sto jedan gol je nešto neverovatno, nešto što nikad neću zaboraviti - rekao je posle utakmice.

- Ali trenutno, i ja, i navijači, i klub, želimo više. Želim da postižem još mnogo golova za ovaj klub i da postanem njegova legenda, kao Lampard, Teri i Drogba - oduševio je Azar i izjavom navijače, koji se sada pitaju da li ove reči znače i njegov ostanak u klubu i za naredne godine.

Kako bilo, Belgijanac je "načeo" gol domaćeg tima u samoj završnici poluvremena, kada je ostao pred čistinom nakon pasa Kovačića, i sve što je trebalo je da reši situaciju "jedan na jedan" sa golmanom rivala.

Za njega, to je obično mačiji kašalj: Foster je pao na zadnjicu posle driblinga Belgijanca, a lopta je bila u mreži.

Iako je Votford uspeo da izjednači gotovo u sledećem napadu, Azar ih je u nastavku "dokusurio" drugim golom.

Pobegao je odbrani Votforda u toj situaciji, na njega je naleteo golman Foster i gurnuo ga u trku. Nije bilo dileme, penal je bio čist "kao suza", pa je Belgijanac sa "bele tačke" vratio vođstvo Čelsiju, ispostaviće se i postavio konačan rezultat.