Za Real, izgleda, ne važe ista pravila kao za sve: Očigledno igranje sa obe ruke nije penal (VIDEO)

≫
  • 19

Krajnje diskutabilna odluka sudije Čekira posle igranja rukom Marsela

Real je prošao, Real se, reći će mnogi, provukao.

Igraće Madriđani novo finale Lige šampiona, ali ostaje da lebdi pitanje da li su i ovoga puta imali "gurku" od strane sudija koji su pred sam kraj poluvremena "zažmurile" na očigledno igranje rukom Marsela na ivici kaznenog posle centaršuta Kimiha.

Za mnoge arbitre ovo je školski primer jedanaesterca ili slobodnog udarca (ako je bilo van šesnaesterca), ali ne i za Turčina Cunejta Čekira i njegove pomagače koji nisu videli (doduše nisu svi ni mogli da vide) da je Brazilac sa obe ruke usporio loptu i tako direktno uticao da ona ne završi "prirodnu" putanju.

Rezultat je u tom trenutku bio 1:1, Real je odmah na startu drugog poluvremena poveo 2:1, ali drugačija bi se, verovatno, pesma pevala na kraju da su Nemci dobili penal...

Pogledajte (ne)spornu situaciju s kraja poluvremena.