Nije Zvezda jedina: Asvel deklasirao Bajern i napravio iznenađenje kola

≫

Čitanje: oko 1 min.
  • 2

Bavarci značajno otežali sebi poziciju za nastavak

Košarkaši Asvela gostovali su ekipi Bajerna u Minhenu u meču 23. kola Evrolige i uspeli da ostvare ubedljivu pobedu rezultatom 64:76, po četvrtinama 19:20, 10:20, 21:19, 14:17.

Ekipa iz Vilerbana je uspela da napravi veliku prednost već u drugoj četvrtini, a to se nastavilo u drugom poluvremenu.

Bajern je uspeo na kraju meča delimično da se vrati u meč, ali to nije bilo dugog daha i na kraju je Asvel ubedljivo slavio.

Najkorisniji pojedinac Asvela bio je Jusufa Fal sa 16 poena i 13 skokova, pa je na kraju imao indeks korisnosti 28. Odličnu partiju pružio je Paris Li koji je dao 21 poen, Edvin Džekson je dao 13, a Majk Skot 12 poena.

U ekipi Bajerna Karsen Edvard je postigao 21 poen, a još jedan dvocifreni je bio Silvan Fransisko sa 11 poena.

Bajern stavlja ovo na 13 mesto na tabeli sa 9 pobeda i 13 poraza, a Asvel ostaje poslednji sa četiri pobede i 18 poraza.