Belingem "preživeo": UEFA progledala Englezima kroz prste

S. G.

Fudbaler će nastupiti u duelu protiv Švajcarske

• 3
Engleska - Slovačka, Džud Belingem Foto: Tanjug/AP/Ariel Schalit

Engleski reprezentativac Džud Belingem zgrozio je sve na Evropskom prvenstvu zbog neprimerene gestikulacije u osmini finala u kojem je njegova reprezentacija odmerila snage sa Slovačkom.

Belingem se u neprimerenom potezu uhvatio za međunožje tokom proslave gola. Tim potezom nije oduševio javnost, ali je zato izbegao najoštriju kaznu UEFA-e, suspenziju. Naime, UEFA je odlučila da kazni fudbalera sa 20.000 evra.

Podsetimo, Engleska je u dramatičnoj utakmici slavila 2-1. Bellngham je spasio reprezentaciju fantastičnim golom makazicama u petom minutu sudijske nadoknade u drugom poluvremenu, a Hari Kejn je dao gol početkom produžetaka i time doneo radost na Ostrvu.

Engleski mediji su strahovali kako će Belingem zbog neprimerenog poteza možda čak i propustiti susret sa Švajcarcima. To, međutim, neće biti slučaj. UEFA je Engleza "udarila po džepu".