≫

Francuska ovim golom prošla u četvrtfinale Eura: Kolo Muani se iskupio za promašaj u finalu SP!

S. I.

Pogodak vredan prolaska, na kraju je zaveden kao auto-gol

• 0
Euro 2024 Francuska – Belgija Foto: Tanjug/AP

Fudbaleri Francuske plasirali su se u četvrtfinale Evropskog prvenstva pošto su sa 1:0 porazili reprezentaciju Belgije u Diseldorfu i tako nastavili svoj put ka tronu, pošto su unapred stavljeni u red favorita.

Nismo gledali prelep meč koliko taktičko nadmudrivanje, a u takvom odnosu snaga Francuzi su se bolje snašli i jednim pogotkom razrešili sve dileme.

Igrao se 85. minut kada je Randal Kolo Muani primio loptu u kaznenom prostoru, zatim iz okreta šutirao i pogodio mrežu Koena Kastelsa. Jan Vertongen je istu skrenuo i zbog toga je on zaveden kao strelac auto-gola.

Momak koji nastupa za Pari Sen Žermen je tako dao peti gol u reprezentativnom dresu i sigurno mu je laknulo nakon što je pre dve godine u finalu Svetskog prvenstva promašio čuvenu šansu u trećem minutu nadoknade produžetaka protiv Argentine.