Euro 2024 Švajcarska - Italija Foto: Tanjug/AP

Šok na Euru! Švajcarska izbacila Italijane! Aktuelni šampion Evrope završio takmičenje

S. J.
L. I.
S. J. L. I.

≫
  • 5

Već na startu druge faze takmičenja desilo se iznenađenje. Naime, Švajcarska je obezbedila plasman u četvrtfinale pošto je rezultatom 2:0 savladala aktuelnog šampiona - selekciju Italije. Golove za "sajdžije" postigli su Frojler u 37. i Vargas u 46. minutu.

Posle obazrivog početka obe ekipe, Švajcarska je počela da pritiska rivala i stvara opasne napade. Prvu priliku "sajdžije" su imale u 12. minutu kada je Endoj stigao do lopte, ali nije uspeo da uputi opasniji udarac pa je rezultat ostao nepromenjen.

U 23. minutu Embolo je mogao da dovede svoju reprezentaciju u vođstvo, ali je Donaruma bio na visini zadatka. Izbio je pouzdani napadač sam ispred gola Italije, dugo se nameštao i uputio udarac, međutim Donaruma je pokazao klasu i intervencijom izbacio loptu u korner,

Samo dva minuta kasnije i Azuri su zapretili preko Kjeze. Prošao je dvojicu čuvara i uputio udarac sa nekih 12-13 metara, ali je bio izblokiran.

Valja napomenuti da je Barela zaradio prvu javnu opomenu u 35. minutu, a u 37. Švajcarci su došli do vođstva. Akcija je tekla po levoj strani, Vargas se izborio za prostor i uputio upotrebljiv centaršut, a na pravom mestu našao se Frojler i udarcem levom nogom savladao Donarumu.

Mogle su "sajdžije" da dupliraju prednost u prvom minutu nadoknade vremena, ali je udarac Ridera zaustavio Donaruma uz pomoć stative.

Posle samo minut igre u drugom poluvremenu Švajcarci dolaze do vođstva od 2:0. Prihvatio je loptu Vargas u kaznenom prostoru, "otvorio" stopalo i pogodio rašlje Donaruminog gola.

U 52. minutu mogla je Italija da prepolovi zaostatak, kada je jedan od defanzivaca Švajcarske umalo pogodio svoju mrežu, ali se isprečila stativa i spasila "sajdžije".

Švajcarska je nakon toga nastavila da napada rivala, probali su Endoj i Rider, međutim promene rezultata nije bilo.

Oba trenera su vršila izmene pa su tako šansu u nastavku kod Italijana dobili Pelegrini, Kambijaso, Retegi, dok je Murat Jakin pružio šansu Cuberu i Stregiju.

Italijani su do počasnog pogotka mogli u 74. minutu kada je heroj meča sa Hrvatskom Zakanji glavom spustio loptu, ali je Skamaka uzdrmao stativu.

Do kraja meča Zuber je imao priliku da postigne i treći pogodak za svoj tim, ali je njegov udarac iskosa sa leve strane završio pored gola.

Tražili su u 87. minutu Azuri i penal jer je rukom u kaznenom prostoru igrao Stergiju, ali se VAR nije oglasio.

Švajcarska će u četvrtfinalu igrati sa boljim iz duela Engleska - Slovačka, dok će aktuelni šampion Evrope završiti takmičenje.

19:52

90' Kraj meča

Kraj susreta! Švajcarska je u četvrtfinalu!

19:44

83' Nova opasnost po gol Italijana

Prošao je Zuber po levoj strani i uputio udarac, međutim promene rezultata nema.

19:36

75' Dvostruka izmena kod Italijana

U igri su Kristante i Darmijan, umesto Pelegrinija i Kambijasa.

19:36

71' Pravi izmene i Murat jakin

Na terenu su Cuber i Stergiju, a igru napuštaju Vargas i Rider

19:30

64' Menja Spaleti

Na terenu je Retegi, a iz igre izlazi Barela.

19:20

58' Još jedan žuti karton za Italiju

Žuti karton i za Manćinija. napravio je oštar prekršaj, pa mu je glavni arbitar meča pokazao javnu opomenu.

19:13

52' Umalo pogodak!

Bio bi ovo poklon gol za Italijane. Umalo su Švajcarci poslali loptu u sopstvenu mrežu, ali se isprečila stativa.

19:08

47' Goooooooooooooooooool!

Švajcarci već u prvom napadu u drugom delu dolaze do novog gola! Namestio se Vargas u šesnaestercu i uputio precizan udarac koji je bio neodbranjiv za Donarumu!

19:07

46' Počelo je drugo poluvreme

Obe ekipe su na terenu, i očekuje nas narednih 45 minuta

18:50

45+3' Kraj poluvremena

Završeno je prvo poluvreme. Sajdžije imaju prednost, nema sumnje da nas čeka uzbudljivo drugo poluvreme.

18:48

46' Stativa!

Tukao je Rider iz slobodog udarca, Donaruma je zakačio loptu, koja je potom udarila u stativu. Dosta sreće za Azure

18:47

45' El Šaravi "požuteo"

Žuti karton zaradio je fudbaler Italije El Šaravi nakon što je faulirao Šera.

18:39

37' Gooooooooool

Frojler pogađa za vođstvo "sajdžija". Vargas je uputio dobar centaršut, na pravom mestu našao se Frojler i udarcem levom nogom savladao Donarumu.

18:33

26' Uzvraćaju Italijani

Rasplamsala se borba u ovim trenucima. Kjeza je imao dobru šansu za gol, ali je njegov udarac sa 12-13 metara izblokiran, te će Italija dobiti korner.

18:25

24' Kakva šansa za Emboloa

Prva velika, kolosalna šansa na meču. Izbio je Embolo oči u oči sa Donarumom, ali je čuvar mreže Azura sprečio siguran pogodak.

18:19

14' Pokušaj Ebišera

Imali su Švajcarci slobodan udarac na nekih 35 metara od gola Donarume, pokušao je Ebišer da uposli nekog od svojih saigrača, ali lak posao za čuvara mreže Italije koji hvata loptu.

18:13

10' Povredio se Barela

Posle duela sa Frojlerom Barela se požalio na povredu. Ipak, za sada ostaje na terenu.

18:11

4' El Šaravi se spetljao

Obećavajući napad Italije posle greške Šera, ali se El Šaravi spetljao kada je hteo da uputi centaršut

18:02

1' Utakmica je počela

Već na startu Embolo se našao u prilici, šutirao, ali se Manćini dobro postavio. U nastavku akcije Kristante izbacuje loptu u korner.

16:57

Poznati su i sastavi!

Evo za koje startne postave su se opredelili selektori:

Švajcarska: Zomer - Šar, Akanđi, Rodrigez - Ebišer, Frojler, Džaka, Rajder - Vargas, Endoje, Embolo.

Italija: Donaruma - Di Lorenco, Manćini, Bastoni, Darmijan - Kristante, Fađoli, Barela - Kijeza, El Šaravi, Skamaka.

16:54

Dobrodošli!

Dobrodošli u tekstualni prenos meča osmine finala Evropskog prvenstva između Švajcarske i Italije!