Euro 2024 Ukrajina - Belgija Foto: Tanjug/AP

"Bledoj" Belgiji i remi dovoljan, Ukrajinci ispali zbog gol razlike!

S. J.
S. J.

≫
  • 0

Fudbalska reprezentacija Belgije remizirala je sa selekcijom Ukrajine sa 0:0, u poslednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

Belgijanci su tako kao drugi prošli dalje sa četiri boda, dok je Ukrajina zbog gol razlike ispala kao četvrta u grupi, sa takođe četiri boda.

U njihovoj grupi, Rumuni su završili prvi, takođe sa četiri boda, koliko su imali i Slovaci na trećem mestu, koji su isto prošli dalje.

Što se samog meča tiče, nije bilo previše uzbuđenja tokom svih 90 minuta.

Prvi su zapretili Belgijanci, i to u sedmom minutu, a u centru pažnje našao se Romelu Lukaku, koji je vervatno i najveći "baksuz" ovog prvenstva, bar za sada.

Dobio je Lukaku loptu u kaznenom prostoru, i šutirao, doduše, ne baš onako kako je želeo, a Trubin je reagovao i odbranio mu pokušaj.

Uzvratili su Ukrajinci preko Artema Dovbika u 21. minutu, kada je šutirao sa disance, ali nije bio dovoljno precizan.

Dobru priliku imali su Belgijanci i u 33. minutu, kada je Kevin De Brujne pšutirao iz slobodnog udarca, ali je "opalio" za malo pored desne stative.

Poslednje uzbuđenje u prvom delu meča viđeno je devet minuta kasnije, kada je Jaremčuk izdržao duele i poslao pas za Dovbika, međutim napadač Đirone nije uspeo da je stigne.

Drugo poluvreme počelo je u vrlo mirnom maniru, bez gotovo ikakvih većih uzbuđenja.

Tako je bilo sve do 73. minuta, kada je Janik Karasko primio pas od Lukakua, i odmah "opalio", a Trubin je uspeo da se baci i odbrani mu pokušaj.

Dva minuta kasnije, zapretio je i Dovbik ponovo, kada je dobro reagovao posle odbitka u kaznenom prostoru, ali je izblokiran.

U poslednjih desetak minuta regularnog dela meča, Ukrajinci su bili nešto konkretniji, što se videlo i po prilikama.

Pretio je prvo Dovbik još jednom ,a onda i Malinovski u dva navrata, ali nije se rezultat menjao .

Ozbiljna prilika za Belgiju!

73' Au, kakva je ovo šansa bila!

Janik Karsko je šutirao posle dodavanja Lukakua, ali je Trubin odbranio. Potom je probao i Doku, ali je njegov udarac izblokiran.

19:26

Lukaku ponovo!

64' Pokušao je Romelu Lukaku!

Ponovo je šutirao Lukaku iz kaznenog prostora, ali nema promene rezultata.

19:18

Belgija konkretnija!

58' Konkretnije deluje selekcija Belgije, ali još uvek ne uspevaju da uđu u gol šansu.

19:06

Počelo je drugo poluvreme!

46' Počeo je drugi deo meča!

Promena nije bilo, te su na terenu još uvek starteri.

18:49

Kraj prvog poluvremena!

45' Poluvreme!

Završen je prvi deo meča u Štutgartu. Nešto bolja Belgija, ali bez onih pravih gol prilika.

18:47

Probao je De Brujne!

45' De Brujne je šutirao!

Kapiten Belgije je opalio sa ivice kaznenog prostora iskosa, ali brani Trubin.

18:40

Dosta mirno u ovim momentima!

38' Mirna situacija je na terenu.

Nešto bolje deluju Belgijanci, ali nije bilo previše uzbuđenja, ni na jednoj, a ni na drugoj strani.

18:25

Dovbik pokušava sa distance!

21' Artem Dovbik je opalio sa distance, ali nije bio dovoljno precizan. Njegov pokušaj završio je pored gola.

18:10

Preti Lukaku!

7' Prete Belgijanci!

Romelu Lukaku je bio u šansi, šutirao je po zemlji, ali je uspeo da obrani Trubin.

18:02

Meč je počeo!

1' Počeo je susret!

17:22

Poznati su sastavi!

Evo za koje sastave su se opredelili selektori:

Ukrajina: Trubin - Timčuk, Zabarnji, Svatok, Matvijenko, Mikolenko - Šaparenko, Bražko, Sudakov - Jaremčuk, Dovbik.

Belgija: Kastels - Fertongen, Faes, Teat, Kastanje - De Brujne, Onana, Tilemans - Doku, Trosar, Lukaku.

17:15

Dobrodošli!

Dobrodošli u tekstualni prenos meča trećeg kola grupne faze Evropskog prvenstva između Ukrajine i Belgije.