Euro 2024 Slovačka - Rumunija Foto: Tanjug/AP

Slovačka i Rumunija odigrali onako kako su "svi" očekivali: Nerešen rezultat doneo prolaz i jednima i drugima

≫
  • 2

Nerešen ishod su mnogi bili već "videli" i on je na kraju i došao! Slovačka i Rumunija odigrali su po svojoj meri, podelili bodove i tako zajedno otišli u osminu finala Evropskog prvenstva, a nauštrb Ukrajine koja je završila takmičenje - 1:1 (1:1).

Gledali smo prilično ujednačen duel. I jedna i druga ekipa igrale su otvoreno, sa velikim brojem šuteva. Iako je bilo jasno da po bod odgovara obema ekipama, jer su tako sigurno i jedni i drugi prolazili dalje, ipak smo videli napadački meč.

Ukombinovano sa drugom utakmicom, Rumunija ide kao prva u grupi, a Slovačka kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane reprezentacije.

Bolje su meč otvorili Rumuni, koji su prvi ozbiljan udarac uputili preko Racijua u 10. minutu, ali je golman Dubravka uspeo da ga odbrani.

Međutim, u 24. minutu Slovačka je bila ta koja je probila led i to samo dva minuta nakon što je Haraslin uputio centaršut ka Hancku, a koji je prošao samo centimetar pored stative.

Tada je Duda uspeo da pogodi glavom iz peterca nakon odličnog centaršuta Kucke. Slovaci su tada bili u ekstazi.

Međutim, desetak minuta kasnije veliki kiks odbrane Slovačke. Tačno na ivici kaznenog prostora napravljen je prekršaj, VAR je reagovao sa sada već vrlo dobro poznatim Bastijanom Dankertom, koji je očigledno tu za sve dramatične mečeve.

On je dojavio Sibertu da je prekršaj možda bio "unutra" i Nemac ga je poslušao i pokazao na belu tačku. Sigurni realizator sa penala u 37. minutu bio je Marin.

Drugo poluvreme donelo je mirniji početak sve dok Dragušin nije sjajno šutirao, ali je lopta otišla preko prečke u 61. minutu, da bi usledila reakcija Slovaka na drugoj strani.

Prvo je šutirao Strelec pravo u golmana Nicu u 64. minutu, dok je Haraslin takođe iz ugla poslao loptu pored gola.

Do kraja meča nije ni bilo neke veće prilike. Ekipe su se zadovoljile nerešenim ishodom, bodom i prolaskom u osminu finala zajedno.

Činjenice

• Utakmica se igra od 18.00 časova na stadionu "Dojče Bank Park" u Frankfurtu.
  • Meč će suditi Danijel Sibert iz Nemačke.
  • Nerešen ishod vodi obe selekcije dalje u osminu finala.
  • Od poslednjih pet utakmica ova dva tima, četiri je završeno baš takvim ishodom.

19:50

90' Tri minuta nadoknade

Obe ekipe su na toliko od prolaska dalje.

19:49

88' Sada i Puškaš dobija žuti karton

Jako oštar start koji je na kraju sankcionisao Sibert.

19:48

86' Izmena za Rumune

Rus je zamenio Marina, bližimo se samom kraju meča...

19:39

78' Bližimo se samoj završnici

Usporio je maksimalno tempo, kiša pljušti u Frankfurtu i deluje da ekipe neće mnogo rizikovati, kada im već nerešeno dolazi prolazak dalje. Izmena, Šranc izlazi, a ulazi Duriš kod Slovaka.

19:33

70' Dve izmene i kod Slovaka

Suslov i Boženik menjaju Haraslina i Streleca.

19:28

66' Izmene u Rumuniji

Dve izmene sada pravi Rumunija! Hađi i Dragušin izlaze, a Puškaš i Man ulaze. Malo ranije je Soresku zamenio Komana.

19:24

65' Haraslin!

Nastavljaju se jako dobre šanse za Slovačku! Sada šutira i Haraslin, ali lopta odlazi pored gola sa nekih 14 metara.

19:24

64' Strelec!

Kakav šut Streleca! Ali i odbrana Florina Nice... Slovačka je ponovo mogla do prednosti, ali je udarac sa 16 metara zaustavio golman Rumunije.

19:20

61' Nova šansa za Rumune!

Dragušin! Kakav šut Dragušina, namestio se iskosa, sve je bilo fudbalski, ali je lopta preletela preko prečke.

19:17

59' Nevreme u Frankfurtu

Strašno nevreme je sada u Frankfurtu, u jednom momentu je grom udario jako blizu stadiona što se moglo čuti i u TV prenosu.

19:15

55' Jordanesku upisan u beležnicu

Nije mogao više da sluša sudija Sibert sada Jordaneskua i upisuje ga u svoju beležnicu.

19:06

46' Drugo poluvreme!

Počelo je drugo poluvreme i na ovom meču!

18:49

POLUVREME

Oglasio se i Danijel Sibert, gotovo je prvo poluvreme nerešenim rezultatom. Treba istaći da su do kraja poluvremena u nadoknadi u beležnicu upisani Burka i Banku u dresu Rumunije.

18:46

45' Tri minuta nadoknade

Toliko nas još očekuje na ovom meču u prvom poluvremenu.

18:37

37' GOOOOOOOL! RUMUNIJA IZJEDNAČILA!

Marin realizuje penal sa velikom sigurnošću! Potpuno je promašio stranu Dubravka!

18:37

36' PENAL!

Bastijan Dankert je sada dosudio penal iz VAR sobe. Hancko je dobio i žuti karton.

18:36

35' Nema penala za Rumune ili?

Imamo VAR promenu, da vidimo da li je Sibert doneo pravu odluku. Sada će da gleda Bastijan Dankert za razliku od meča Srbija - Danska kada nije gledao ono povlačenje Aleksandra Mitrovića...

18:34

33' Raciju je najbolji igrač Rumunije

Danas Raciju dominira. Novi jak udarac ka golu Slovačke, ali je ponovo na pravom mestu bio golman Dubravka.

18:25

24' GOL! Slovačka vodi!

I vodi Slovačka! Duda je pogodio glavom iz peterca nakon sjajnog centaršuta Kucke! Nica je uhvaćen na krivoj nozi...

18:23

22' Zamalo da povede Slovačka!

Haraslin je centrirao, delovalo je da je Hancko samo zakačio tu loptu, ali je ona prošla pored stative. Spasio je Nica!

18:18

16' Slovačka takođe uspeva da uspostavi mirniju igru

Sada je Lukaš Haraslin izvep korner, ali je golman Rumunije bio spreman u kaznenom prostoru i izbio je tu loptu daleko od mreže.

18:12

10' Raciju! Kakav udarac Rumuna!

Prva velika šansa na ovom meču! Raciju je šutirao izuzetno jako iskosa sa oko 10 metara, ali je golman Dubravka to odbranio!

18:03

1' Utakmica je počela!

Slovačka nastupa u plavim, a Rumunija u žutim dresovima.

17:24

Startne postave

Objavljene su i startne postave za današnji meč, evo sa kim će krenuti selektori Slovačke i Rumunije:

17:23

Nerešen ishod oba tima šalje u osminu finala

Došli smo do jedne prilično bizarne situacije pred ovaj meč, a to je da nerešen ishod oba tima vodi dalje u osminu finala. U zavisnosti od ishoda druge utakmice bi samo postalo jasno ko bi sa koje pozicije prošao dalje.

Da li će se to na kraju i desiti?

17:20

Dobrodošli u blog uživo!

Poštovani čitaoci Telegraf Sporta, dobrodošli u još jedan blog uživo sa Evropskog prvenstva! Ovog popodneva pratimo rasplet u Grupi E i meč između Slovačke i Rumunije, koji počinje od 18.00 časova.

Zajedno sa vama će blog ispratiti Srđan Todorović.