Fudbal Evropsko fudbalsko prvenstvo EURO 2024 Engleska Slovenija Foto: Tanjug/AP

Slovenci remijem sa Engleskom prošli u osminu finala Evropskog prvenstva!

S. J.
S. J.

≫
  • 1

Fudbalska reprezentacija Engleske remizirala je sa Slovenijom sa 0:0, u poslednjem, trećem kolu grupne faze Evropskog prvenstva.

Englezi su tako zadržali prvo mesto i sa pet bodova idu dalje, Danci idu sa drugog mesta, dok su prošli i Slovenci, i to kao trećeplasirani u grupi, sa tri boda.

Ono što je odlučilo ovakav rasplet za Slovence, jeste broj kartona, odnosno to što su Danci dobili manje kartona u sva tri meča ukupno, tačnije, jedan manje.

Danci će tako ići na Nemačku u osmini finala, dok će Englezi igrati sa trećeplasiranom ekipom iz grupe D, ili E, u zavisnosti ko bude bolje plasiran.

Što se same utakmice tiče, nije viđeno previše uzbuđenja i ozbiljnih prilika.

Nisu Slovenci bili povučeni od početka, te su čak i prvi zapretili. Igrao se peti minut, kada je Šeško pokušao glavom, ali je na kraju njegov pokušaj glavom završio u rukama Džordana Pikforda.

Imali su Slovenci u prvih dvadesetak minuta nekoliko vrlo nezgodnih centaršuteva, te je lopta prolazila pred golom Engleza, ali bezuspešno.

A onda, u 20. minutu, prvo veliko uzbuđenje. Bukajo Saka je uspeo da zatrese mrežu, ali se Fil Foden, pre toga, kada je dobio loptu našao u nedozvoljenoj poziciji, te gol nije priznat.

Deset minuta kasnije, zapretio je i Hari Kejn. Izborio se engleski napadač za poziciju na icivi kaznenog prostora, namestio se i šutirao, ali je Jan Oblak bio na visini zadatka.

Pretio je i u 35. minutu Fil Foden sa distance, kada je iz slobodnog udarca šutirao direktno ka golu, ali je i tada Oblak reagovao.

Najbliže pogotku, Englezi su bili u 41. minutu, kada je Rajs dobro centrirao, Kejn nije stigao do lopte, te je ona prozujala pored desne stative.

Drugo poluvreme, počelo je izmenom Engleza, te se na terenu našao Maino umesto Galagera. Potom je, u 71. minutu ušao i Palmer, koji je zamenio Saku.

Bili su konkretniji i direktniji Englezi, što je potpuno jasno, ali nisu imali nekih previše ozbiljnih situacija gotovo čitavo drugo poluvreme.

Treba pomenuti i Josipa Iličića, koji je ušao u 75. minutu, dok su pored njega ušli i Stanković i Celar, a na drugoj strani Aleksander Arnold.

Englezi su većinski u finišu susreta pokušavali preko prekida da dođu do prilike za gol, i činilo se da igraju tačno onoliko koliko im odgovara.

Dobru situaciju imao je Kol Plamer u nadoknadi vremena, kada je utrčao i šutirao, ali odbranio je Oblak.

To je ujedno bila i poslednja šansa na meču.

Činjenice

• Glavni sudija ovog susreta biće Francuz, Klemon Turpan
  • Meč se igra na "RajnEnerdži" stadionu u Kelnu, koji prima 43.000 gledalaca.
  • U poslednjih pet međusobnih okršaja, Engleska je slavila u četiri meča, dok je jedan završen bez pobednika.
  • Najveća pobeda Engleza protiv Slovenaca bila je sa dva razlike.
Najnovije
20:10

Engleska - Slovenija 0:0

22:49

Ozbiljna prilika za Palmera!

92' Dobra je ovo šansa bila!

Kol Palmer je utrčao i pucao, ali brani Oblak!

22:30

Žuti karton!

73' Bijol dobija žuti karton zbog prekršaja nad Kejnom!

22:16

Saka pravi prekršaj, Šporar na travi!

57' Bukajo Saka je bio nesmotren!

Pokušao je da uradi "makazice", ali je tom prilikom kopačkom po licu udario Šporara. Ipak se brzo nastavilo.

22:05

Menali su Englezi

47' Evo i izmena u sastavu Ostrvljana!

Maino je na terenu, a Galager je napustio igru.

22:02

Počelo je drugo poluvreme!

46' Počeo je drugi deo meča!

Prvi napad imaju Slovenci.

21:47

Gotovo je prvo poluvreme!

45' Kraj prvog dela igre!

Bez golova za sada, mirnih mreža idemo na pauzu. Engleska nešto opasnija i konkretnija, ali imali su i Slovenci svoje situacije. Videćemo šta nas očekuje u nastavku.

21:42

Kako je ovo bilo blizu!

41' Odlična je ovo šansa bila za Engleze!

Centrirao je Deklan Rajs, Kejn nije stigao do lopte, ali sve se desilo pred samim golom. Dosta sreće za Slovence!

21:36

Pokušava Foden!

35' Dobro je ovo izgledalo!

Pokušao je Fil Foden sa distance iz slobodnjaka, ali pribran Oblak, te brani njegov pokušaj.

21:32

Preti Kejn!

30' Pokušao je Hari Kejn!

Šutirao je napadač Engleske sa distance, ali je Oblak bio na visini zadatka.

21:22

Poništen gol Engleske!

20' Poništen je gol Engleske.

Bukajo Saka je zatresao mrežu, ali je Foden pre toga bio u nedozvoljenoj poziciji.

21:19

Ponovo je bilo nezgodno!

18' Ponovo Slovenci pred golom!

Janža je izveo slobodan udarac, ali je lopta bila nešto viša, te prolazi pored desne stative gola Engleske.

21:17

Ponovo lopta u petercu Engleske!

16' Ponovo Slovenci neugodni po Pikforda!

Janža je centrirao oštro u peterac, ali nije bilo igrača Slovenije tamo, srećom po Pikforda.

21:16

Nešto mirnije u ovim trenucima

15' Mirno je za sada na terenu!

Englezi u potpunosi kontrolišu posed, i pokušavaju da priđu Oblakovom golu.

21:05

Prva prilika za Sloveniju!

5' Prete Slovenci!

Dobar napad, i pokušaj Šeška glavom, ali na kraju je udarac glavom slovenačkog napadača završio u rukama Pikforda.

21:01

Meč je počeo!

1' Počeo je meč u Kelnu!