Fudbal Evropsko fudbalsko prvenstvo EURO 2024 Francuska Poljska Foto: Tanjug/AP

Embape i Francuska ispustili prvo mesto u grupi: Levandovski rastužio jednog od favorita za titulu!

≫
  • 1

Fudbaleri Francuske ispustili su prvo mesto na tabeli grupe D pošto su u duelu sa Poljskom odigrali samo 1:1, iako rivalu ovaj meč nije značio apsolutno ništa! "Galski petlovi" su tako grupnu fazu završili na drugom mestu.

Očekivano je bilo da će Poljaci na ovom meču biće rasterećeniji u odnosu na prva dva, ali su u prvih nekoliko minuta ipak i bili pod udarom protivničke selekcije. Lukaš Skorupski je prvu od četiri intervencije upisao u jedanaestom minutu, pošto je Teo Ernandez dobio loptu na daljoj stativi, međutim njegov udarac je u korner golman uspeo da skrene.

Period bolje igre poljskog tima obeležen je šansom Kacpera Urbanskog, kom je lopta pala na nogu posle kornera, ali je i Majk Manjan pokazao zašto je prvi golman Francuske.

Do pauze za osveženje usled toplog vremena u Dortmundu viđena je još jedna sjajna šansa za velikog favorita, ali je iz zicer pozicije Usman Dembele pogodio Skorupskog.

Robert Levandovski je pokušajem glavom raljutio rivala i najavio kanonadu gola svog tima, pa su redom šanse propuštali Vilijam Saliba, pa zatim i Kilijan Embape u dva navrata. Igrač koji je meč započeo sa maskom usled povrede nosa je najpre pokupio loptu od Bredlija Barkole i iznudio korner, a onda je i iz nemogućeg ugla umalo prevario Skorupskog.

Tamo gde je novi igrač Reala stao u prvom nastavio je u drugom poluvremenu, pa je tako u roku od tri minuta na startu dva puta gađao preko, odnosno pored gola. Dočekao je ipak 56. minut i obaranje Usmana Dembelea u kaznenom prostoru, pa je konačno i postigao gol sa bele tačke.

Nakon pokušaja Barkole teško da je neko pomislio da se u bilo kom slučaju Poljska može vratiti u meč, međutim jedna oduzeta lopta Roberta Levandovskog je presudila da se momentum preokrene. Nije možda u toj situaciji uputio precizan šut, ali je to bilo najava onoga što će uslediti.

Dajo Upamekano je oborio Karola Šviderskog u kaznenom prostoru, a sudija pokazao na belu tačku. Kazneni udarac je promašio najpre Leva, ali je on ponovljen jer je Manjan napustio liniju sa obe noge pre izvođenja. Iz drugogo pokušaja napadač nije propustio da poravna rezultat.

Do kraja meča smo čak videli i inicijativu Poljaka do nadoknade vremena, kada su Francuzi probali, ali nisu uspeli da dođu do vrha!

Na kraju je rasplet u grupi D sledeći - Austrija 6, Francuska 5, Holandija 4, Poljska 1.

Najnovije
17:24

Francuska - Poljska 1:1 (Embape 56' - Levandovski 78')

19:56

Kraj!

90+6' Francuska ostala bez prvog mesta!

19:52

Razmahao se sudija

90+2' Kartoni za Davidoviča i Šviderskog.

19:50

Biće pet minuta nadoknade

90' Toliko još nade za Francusku. Fofana i Kolo Muani su na teren ušli tokom poslednjijh deset minuta umesto Čuamenija i Dembelea.

19:46

Grizman je bi oblizu lopte!

87' Grizman je bio jako blizu lopte nakon kornera, ali je Skorupski požrtvovan i uspeva da ga spreči u nameri.

19:43

Stiskaju sada Poljaci

84' Igra se od gola pred mrežom Francuza, žele trijumf Poljaci na oproštaju.

19:38

Gooool! Levandovski!

78' Ponovljen penal je realizovan, iako je opet šut išao u golmanovu desnu stranu. Francuzi strepe za prvo mesto.

19:37

Brani Manjan, ali...

77' Odbranio je penal Manjan, Levandovski je tragičar. Ali... Ponavlja se penal! Istrčao je ranije golman.

19:35

Dosuđen penal za Poljsku!

76' VAR je presudio, penal!

19:34

Rolerkoster, tražili su Poljaci penal

74' Pao je Šviderski nakon duela sa Upamekanom u šesnaestercu, a onda je na suprotnoj strani Embape gađao očajno iz izgledne pozicije.

19:31

Levandovski čisto da podseti da Poljaci i dalje igraju

72' Oduzeo je loptu rivalu u opasnoj zoni, ali je šutirao loše sa distance.

19:28

Prve promene za Poljake

68' Šviderski i Skoras su zamenili Šimanskog i Zalevskog.

19:21

Trostruka izmena u ekipi Francuske

61' Na terenu su Kamavinga, Žiru i Grizman, izašli su Rabio, Barkola i Kante.

19:18

Barkola je mogao odmah da duplira prednost

59' Defanzivci su ga usmerili u stranu i inteligentno odvratili od namere da krene po sredini. Šut direktno u Skorupskog.

19:16

Gooool! Kilijan Embape konačno!

56' Embape sa penala! Koliko šansi je propustio i zaslužio je gol. Lopta ide u jednu, golman u drugu stranu. Prethodno je Dembele oboren u kaznenom prostoru.

19:10

I opet Kilijan i opet isti ishod!

50' Neverovatno sada već zvuči da je igrač Reala propustio pet prilika. Sada je gađao prizemno, pored golmanove leve stative, zatim i i zagrejao rukavice čuvara mreže.

19:07

Embape nastavlja gde je stao

47' Doduše bio je ovo najgori od svih pokušaja za njega. Udarac sa velike udaljenosti odlazi daleko.

18:48

Kraj prvog poluvremena

45+2' Sjajno je branio Skorupski u prvom delu meča! Boksovanjem lopte posle prekida poslao je igrače u svlačionicu.

18:46

Dva minuta nadoknade, nova šansa Embapea!

45' Sjajan pas petom dobio je Embape, ali je otišao previše u stranu. Razbranio se čuvar mreže Poljske.

18:43

Žuti karton za Rabioa

43' Rabio je sapleo Šimanskog i prvi je upisani igrač u beležnici iz redova Francuske. Zalevski ima opomenu sa druge strane.

18:43

Embape i Barkola nisu prevarili Poljake

42' Barkola je povukao loptu, Embape mu oduzeo maltene, ali je nogom Skorupski skinuo šut.

18:39

Saliba je probao posle kornera

38' Štoper je bio na pravom mestu i dočekao odbitak, ali je udarac bio loš, previsoko odlazi zemlja.

18:34

Pokušaj glavom Poljaka, zamalo!

34' Levandovski se nameštao, gađao vrlo opasno, ali bez uspeha. Manjan je bio van domašaja lopte.

18:29

Pauza za piće

29' Danas je dosta toplije u Nemačkoj, pa ćemo gledati i ovo.

18:20

Dembele je morao bolje u zicer poziciji!

19' Opet brani Skorupski! Dembele je iz neposredne blizine gađao bliži ugao, ali je utisak da je mogao i morao bolje.

18:18

Novi udarac Poljaka

17' Izuzetno neprecizan udarac sa preko 25 metara udaljenosti.

18:16

Manjan spasava Francusku!

14' Urbanski je šutirao posle kornera, međutim i Manjan je upisao prvu intervenciju.

18:12

Skorupski spasio Poljake!

11' Teo Ernandez je bio sam sam na drugoj stativi, međutim Skorupski se istakao i skrenuo loptu u korner.

18:06

Prva opasnost po Austrijance

5' Dobro je izveden korner, ali niko nije potkačio loptu u kaznenom prostoru.

18:05

Francuzi su krenuli vrlo agresivno

4' Ne spuštaju ritam od prvog minuta, konstantno su na tridesetak metara od gola Austrije.