Fudbal EURO 2024 Albanija – Španija Foto: Tanjug/AP

Albanija je eliminisana sa Evropskog prvenstva! Španija ih jednim pogotkom poslala kući i overila prvo mesto

≫
  • 1

Nije bilo nikakvog iznenađenja na "Merkur Špil-Arena" u Diseldorfu i reprezentacija Španije je odigrala fer protiv Albanije. Na kraju su, u za njima nebitnom susretu porazili rivala sa 1:0 i sa maksimalnim brojem bodova podebljali lidersko mesto u grupi B. Njihov protivnik je završio učešće na Evropskom prvenstvu.

Računica je pre duela za Albaniju bila jasna, pa je u skladu sa tim selektor Silvinjo povukao na startu linije ka golu Davida Raje. To im je na početku donelo samo jedan korner, nakon čega je "furija" u potpunosti preuzela sve konce igre.

Kružili su nekoliko minuta oko kaznenog prostora pre nego što su u roku od dva minuta preko Mikela Merina, zatim i Hoselua glavom pokušali da ugroze Tomasa Strakošu, ali bez uspeha.

Čuvar mreže Brentforda je u jednoj od pomenutih situacija uspeo da spreči pogodak, međutim u trinaestom minutu nije mogao ništa. Loptu je u prazan prostor sjajno uputio Dani Olmo, Feran Tores se ubacio, povukao posed i udarcem u dalji ugao od stative doneo prednost Španiji.

Nešto mirnija polovina prvog poluvremena zamaskirana je poprilično intenzivnom završnicom ovog dela meča. U 36. minutu je samo loš prijem fudbalera "furije" spasio Albaniju, dok je Dani Olmo u međuvremenu dva puta pokušavao, ali je ostao samo na jednom "spakovanom" golu.

U 41, pa u 44. minutu Tores i Merino su iz sjajnih pozicija gađali izuzetno loše, što je umalo bilo kažnjeno u poslednjem minutu prvog dela susreta. Kristjan Aslani se pozicionirao u šesnaestercu, uputio strelu ka Raji, ali je golman Arsenala uspeo da se izduži i tako spreči šok u Diseldorfu.

Već na početku drugog poluvremena je Hoselu propustio priliku da duplira vođstvo nakon centaršuta i udarca iz poprilično nepriordne pozicije u padu. Tada smo već mogli da kažemo da su Španci propustili previše šansi, a to je bila i najava nešto mirnije igre u narednih dvadesetak minuta.

Najveću priliku u pomenutom periodu nije iskoristio Armando Broja, pošto mu je šut vešto skinuo Raja, nakon čega su usledile i bitne promene u sastavima oba tima.

Silvinjo je ubrzo na teren poslao sve napadačke snage i krenuo je na sve ili ništa, pošto je u tom momentu u vidu imao i rezultat na drugom meču, koji je govorio da Albaniji samo pobeda protiv Španije može doneti željeno mesto broj dva.

U jeku napada tima kojem je remi na kraju ipak bio odgovarajući, jer su Hrvati u finišu ispustili pobedu, Alvaro Morata je umalo duplirao prednost. Kada to nije učinio, Broja je u nadoknadi imao poslednju šansu, međutim ni to nije bilo dovoljno i Albanci su ispali.

Na kraju poredak u grupi B izgleda ovako - Španija 9, Italija 4, Hrvatska 2, Albanija 1.

Najnovije
19:45

Albanija - Španija 0:1 (Tores 13')

22:57

Kraj meča u Diseldorfu!

90+5' Albanija ide kući, Španije maksimalna.

22:50

Sjajan pokušaja Albanaca, brani Raja

90+2' Broja je imao sjajnu priliku, ali ne da Raja!

22:49

Četiri minuta nadoknade

90' Čini se da je realna procena sudije.

22:42

Hodža je mogao da se proslavi

84' Sve je lepo uradio, namestio se na šut, i poslao loptu nebu pod oblake.

Aleks Baena u timu Španije menja Olma.

22:39

Glava danas ne sluša Špance

81' Alvaro Morata je bio najviši u skoku posle kornera, međutim po ko zna koji put "furija" ne koristi šansu.

Ernest Muči menja Jasira Asanija u timu Albanije, poslednja izmena.

22:36

Albanci ne odustaju tako lako

78' Probao je Aslani još jednom sa distance, nedovoljno precizno. Vreme teče.

22:35

Najveća šansa za Španiju u nastavku!

77' Mogao je Fermin Lopez da se proslavi, međutim u nameri ga je sprečio Strakoša. Nije bilo ni kornera.

22:30

Izlazi i strelac jedinog gola

72' Feran Tores je završio utakmicu. Ulazi Lamin Jamal, dok je Alvaro Morata zamenio Hoselua.

22:29

Albanija ubacuje Hodžu

70' Arber Hodža je na terenu, izašao je Nedim Bajrami. Ćazim Lači je takođe u igri umesto Medona Beriše.

22:26

Utisak je da Španija igra koliko joj treba

66' Samo se nadamo im se to neće obiti o glavu jer se direktno tiče Srbije. I pored toga što gol Albanije ništa ne znači dok Hrvati vode protiv Italijana.

22:25

Prvi karton, zbog simuliranja

66' Želeo je Nedim Bajrami da prevari švedskog sudiju Niberga.

22:24

Preti Broja

64' Snašao se Raja posle udarca fudbalera Čelsija i uspeva da sačuva rezultatski plus svojoj ekipi.

22:20

Opet period meča koji pripada "furiji"

62' Fermin Lopet menja Mikela Ojarzabala. Španci su mučili odbranu Albanije tokom prethodnih par minuta.

22:17

Menja Silvinjo

59' Armando Broja ulazi umesto Reja Manaja.

22:14

Albanija kao na početku meča stiska, ili makar pokušava

56' Nema ipak prilike za završnim produktom za Albance.

22:06

Hoselu je bio jako blizu!

47' Hoselu je izvio nogu na poprilično neprirodan način i zamalo duplirao vođstvo! Sreća na strani Albanije.

22:03

Počelo je drugo poluvreme

46' Albanci jure minus protiv Španije. De la Fuente je na teren poslao Robina Le Normana umesto Ajmerika Laporta.

21:56

Na pauzi smo, Španci vode

Nisu Albanci iskoristili jednu šansu u prvom delu meča. "Furija" mora biti na oprezu.

21:45

Prva prava šansa za Albaniju, Raja brani!

45' Kristjan Aslani je zagrejao rukavice golmana Arsenala. Morao je Španac da se izvije čitavom dužinom tela.

Na drugoj strani videli smo novi pokušaj nekoliko desetina sekundi kasnije.

21:45

Moglo je biti i daleko ubedljivije vođstvo za Španiju, sreća za Albaniju

44' Fudbaleri Španije igraju kao u transu, ali je realizacija jako slaba. Merino se našao na nekoliko metara od gola, ali je loptu samo potkopao iznad prečke.

21:41

Opet glavom preti Španija!

41' Feran Tores je dočekao centaršut na daljoj stativi, ali je zamah bio previše snažan. Opet udarac ide preko prečke.

21:36

Umalo 2:0 za Španiju

36' Loš prijem igrača "furije" izvukao je protivnika u ovoj situaciji. Posle kornera i odbitka Olmo je gađao daleko od stative.

21:34

Interesantna zamisao Navasa

33' Navas je video prostor za novo ključno dodavanje, ali je defanzivac Albanije odreagovao u poslednjem momentu.

21:29

Mirno u Diseldorfu...

29' Ne preterano sadržajna sredine prvog dela meča.

Fudbal EURO Albanija – Španija Foto: Tanjug/AP
21:21

Steže se obruč oko gola Albanije

21' Olmo je poželeo i da se upiše u listu strelaca nakon asistencije, ali je gađao dosta neprecizno sa dvadesetak metara.

21:13

Gooool! Feran Tores donosi prednost Španiji.

13' Kao da su dve prilike bile samo uvertira za ono što sledi. Sjajnu loptu u prostor dobio je Feran Tores, a onda je zavrnuo istu po zemlji u dalji ugao golmana Strakoše. Dani Olmo je u ulozi asistenta.

21:11

Španci se oslobodili pritska, dve šanse u dva minuta

12' Prvo je Mikel Merino namučio duarcem glavom Strakošu, a onda je isto probao Hoselu, ali je gađao iznad prečke.

21:05

Napadaju Albanci na startu

5' Iznudili su prvi korner na utakmici, Hesus Navas je bio na pravom mestu.

21:02

Meč je počeo!

1' Albanija pritiska na početku susreta zadnju liniju rivala.

20:55

Stigao i odgovor Srba na provokacije

Pogledajte kako su Srbi u Minhenu pevali "Kosovo je Srbija".

20:19

Albanke provocirale Srbe u Minhenu!

Neverovatan incident dogodio se u Minhenu, iako se meč igra u Diseldorfu. Albanke sa zastavama tzv. Kosova provocirale su Srbe, a onda je ustao jedan naš navijač...

Albanke, provokacije, Euro, Albanija, navijači Evropsko prvenstvo 2024 Foto: Telegraf.rs
20:09

Poznate su i startne postave za ovaj meč!

Selektori su se odlučili da na teren pošalju sledeće startne postave:

Albanija (4-2-3-1): Strakoša - Mitaj, Đimšiti, Ajeti, Baliju - Aslani, Ramadani - Bajrami, Lači, Asani - Manaj

Španija (4-2-3-1): Raja - Grimaldo, Laport, Vivijan, Navas - Merino, Zubimendi - Ojarzabal, Olmo, Tores - Hoselu

19:45

Dobrodošli, čekamo rasplet!

Jedan od dva duela grupe B koji se tokom večeri igra u Nemačkoj daće nam odgovor na pitanje mogu li Albanci da sačuvaju šanse za prolaz dalje. Za Špance je ovaj duel totalno nebitan i treba očekivati kombinovanu postavu.