Fudbal EURO 2024 Hrvatska - Italija Foto: Tanjug/AP

Zakanji šokirao Hrvate! Italijani u sedmom minutu nadoknade došli do boda, Hrvatska strepi za prolaz

L. I.
L. I.

≫
  • 7

Fudbaleri Hrvatske i Italije odigrali su nerešeno 1:1, u okviru poslednjeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu.

Hrvatska je bolje otvorila duel i već u petom minutu imala šansu za pogodak. Luka Sučić je prihvatio loptu na nekih dvadesetak metara od gola i silovito šutirao, ali je Donaruma pokazao klasu i skrenuo loptu u korner.

Italijani su posle tri minuta pokušali da ugroze gol preko Žoržinja, ali je jedan od odbrambenih fudbalera Hrvatske dobro reagovao i izbacio loptu u polje.

Nakon toga je opao tempo igre, da bi u 21. minutu Azuri bili najbliži vođstvu. Idealan centaršut u kazneni prostor "vatrenih" poslao je Barela, na drugoj stativi Bastoni je ostao sam i šutirao glavu, međutim Livaković se istakao i odbranio svoju mrežu.

Izabranici Zdravka Dalića su do odlaska na odmor imali jednu polupriliku preko Luke Modrića koji je hteo da iznenadi Donarumu, ali je pouzdani čuvar mreže pravovremenim istrčavanjem sprečio opasnost po svoj gol.

Nastavak susreta doneo je više uzbuđenja, a oba selektora su na poluvremenu izvršili po jednu izmenu - Zlatko Dalić je u igru umesto Pašalića uveo Budimira, dok je Spaleti zamenio Pelegrinija, a na teren poslao Fratezija.

Nakon samo pet minuta igre u drugom poluvremenu, viđeno je prvo uzbuđenje. Kramarić se namestio i uputio udarac ka golu, a lopta je na putu ka mreži pogodila Fratezija u ruku. Glavni arbitar meča Daniele Mikeli je dobio poziv iz VAR sobe, a nakon pregledanog snimka pokazao na belu tačku.

Odgovornost je preuzeo kapiten reprezentacije Luka Modrić i promašio. Šutirao je u donji levi ugao, ali je Donaruma pročitao njegovu nameru i odbranio udarac.

Ipak, već u sledećem napadu Modrić se iskupio. Sučić je poslao centaršut u kazneni prostor, Budimir je zahvatio loptu, Donaruma je odbranio, a na pravom mestu našao se Modrić i postigao gol.

Dalić je do kraja meča u igru uveo Ivanušeca, Perišića, Majera i Juranovića, a Spaleti je dao šansu Skamaki, Fađoliju i Zakanjiju.

I kada su svi očekivali da će Hrvatska u narednu rundu, na scenu je stupio Zakanji. Poslednji napad Italije povukao je Kalafjori, odložio je za Zakanjiju koji je pogodio rašlje Livakovićevog gola!

Ovakav ishod meča odveo je Italiju u drugi krug takmičenja, dok će sudbina Hrvatske zavisiti od drugih mečeva na turniru. Valja pomenuti i da je u drugom meču grupe B Španija minimalnim rezultatom savladala Albaniju i zadržala maksimalan učinak.

Činjenice

• Meč će suditi Holanđanin Dani Makeli.
  • Utakmica se igra na Red Bul Areni, stadionu Lajpciga.
  • Italijanima je i bod dosta za drugo mesto, dok bi Hrvatska slavljem mogla i do drugog i do trećeg, u zavisnosti od ishoda meča Španija - Albanija
Najnovije
19:28

Rezultat

Hrvatska - Italija 1:1

23:00

90+8' Kraj meča

Kraj susreta. Odličan meč na Red Bul Areni

23:00

90+7' Gooooool

Zakanji pogađa mrežu i vodi Italiju u drugi krug! Kakav meč! Kalafjori je poveo akciju, odložio loptu do Zakanjija, a fudbaler Lacija udarcem iz prve pogodio suprotan ugao Livakovićevog gola i doneio vredan bod svom timu.

22:55

90+5' "Požuteo" Fađoli

Žuti karton za Fađolija. Gube živce Italijani.

22:50

90' Poznato je i koliko će se igrati u nadoknadi

Holanđanin Dani Makeli pokazao je da će se igrati osam minuta u nadoknadi vremena.

22:48

89' U igru će i Juranović

Dalić čuva vođstvo. Odlučio je da u igru uvede Juranovića, a teren je napustio Andrej Kramarić.

22:39

80' Ovacije za Modrića

Izlazi strelac jedinog pogotka na meču, a njegovo mesto na terenu zauzeo je Lovro Majer

22:33

74' Spaleti pojačava napad

U igru je ušao Skamaka umesto Raspadorija. Sve karte Italijani bacaju na napad

22:28

69' Menja Dalić

Iz igre izlaze Sučić i Kovačić, u igri su Perišić i Ivanušec.

22:27

60' Modrić zaradio žuti karton

Kapiten Hrvatske zaradio javnu opomenu posle prekršaja nad Fratezijem.

22:16

54' Gooooool

Hrvatska dolazi do vođstva, a strelac je Luka Modrić. Odličan centaršut poslao je Sučić, udarac Budimira zaustavio je Donaruma, a na odbitak je naleteo Modrić i smestio loptu u mrežu.

22:14

53' Brani Donaruma!

Odgovornost je preuzeo Modrić i šutirao u levi ugao, ali je Donaruma pročitao njegovu nameru i odbranio mu šut!

22:11

52' VAR proverava situaciju, moguć penal za Hrvatsku

Lopta je pogodila Fratezija u ruku, a Makeli je posle intervencije iz VAR sobe i pregledanog snimka pokazao na belu tačku!

22:08

46' Po jedna izmena u obe ekipe

Selektori Spaleti i Dalić napravili su po jednu izmenu u drugom poluvremenu. Dalić je na teren umesto Pašalića poslao Anta Budimira, dok je Spaleti u igru uveo Fratezija umesto Pelegrinija.

22:03

46' Počelo je drugo poluvreme

Krenulo je drugo poluvreme na Red Bul Areni u Lajpcigu. Prvi napad u nastavku ima reprezentacija Italije.

21:47

45' Kraj poluvremena

Sadržajan meč, ali golova nema. Videćemo hoće li se stvari promeniti u drugom delu utakmice.

21:36

36' Hvata loptu Dominik Livaković

Drugi šut u okvir gola Italijana. Kalafijori je prošao i dodao do Pelegrinija, a ovaj šutirao pravo u Livakovića.

21:35

31' Poluprilika za Modrića

Probao je legendarni vezista da ubaci loptu u kazneni prostor i iznenadi Donarumu, međutim golman Italije pravovremenim istrčavanjem sprečava promenu rezultata.

21:27

27' Fenomenalna intervencija Livakovića!

Barela je poslao idealan centaršut, Bastoni je bio potpuno sam na drugoj stativi i tukao glavom, ali se istakao Dominik Livaković i sačuvao gol!

21:25

24' Žuti karton za Sučića

Prvi žuti karton na meču zaradio je fudbaler Hrvatske Luka Sučić. Napravio je oštar start, a sudija David Mikele ga je sankcionisao bez oklevanja.

21:22

21' Kakva šansa za Retegija

Dobra šansa za Azure! Retegi je nadvisio Gvardiola i tukao glavom, ali promene rezultata nema.

21:20

16' Bez bitnijih dešavanja

Opao je tempo meča. Posle šuta Sučića utihnuli su igrači oba tima, ali nema sumnje da će se borba rasplamsati.

21:08

7' Pongračić ispred Retegija

Dobra intervencija štopera Hrvatske koji je presekao pas koji je u kazneni prostor poslao Raspadori.

21:05

4' Odlična intervencija Donarume

Prvi šut u okvir gola na ovom meču. Zapretio je Luka Sučić, ali je Donaruma odlično reagovao i skrenuo loptu u korner.

21:01

1' Meč je počeo

Počela je utakmica u Lajpcigu, a prvi napad ima Hrvatska.

20:18

Hrvate prati "najpoznatija navijačica"

Na tribinama Red Bul Arene biće prisutna i poznata navijačica "vatrenih" Ivana Knol.

Fudbal EURO Hrvatska - Italija Ivana Knoll Foto: Tanjug/AP
19:38

Poznati su i sastavi!

Selektori su se odlučili za sledeće fudbalere:

Hrvatska: Livaković - Stanišić, Šutalo, Pongračić, Gvardiol - Modrić, Brozović, Kovačić  Sučić, Kramarić, Pašalić

Italija: Donaruma - Darmijan, Bastoni, Kalafiori - Di Lorenco, Barela, Žoržinjo, Pelegrini, Dimarko - Raspadori, Retegi

19:19

Dobrodošli!

Dobro veče! Večeras se, u okviru poslednjeg kola grupe B na Evropskom prvenstvu sastaju Hrvatska i Italija, a tekstualni prenos ovog meča možete pratiti na Telegraf Sportu.