Nemačka - Švajcarska, EURO 2024 Foto: Tanjug.rs/AP

Nemačka slavi Filkruga! Rezervista pogodio u nadoknadi za bod i prvo mesto u grupi

L. I.
L. I.

≫
  • 3

Fudbaleri Švajcarske i Nemačke remizirali su u poslednjem kolu grupe A Evropskog prvenstva, a pomenuti meč završen je rezultatom 1:1.

Nemačka je od samog starta krenula silovito, a već u drugom minutu mogla je da postigne pogodak. Naime, posle kornera koji je izveo Toni Kros, Haverc je šutirao glavom u dobro postavljenog Zomera.

I nakon promašene šanse "panceri" su nastavili u istom ritmu, a mrežu su uspeli da zatresu u 17. minutu. Mitelštat je uputio dobar centaršut, Musijala je pokušao do dođe do lopte pre Ebišera, lopta se odbila do Andriha koji je oštro šutirao sa ivice kaznenog prostora i pogodio mrežu Zomera.

Ipak, glavni arbitar Daniele Orsato dobio je poziv iz VAR sobe, te je nakon toga poništio gol jer je Musijala fauliraao defanzivca "sajdžija".

Kako to u fudbalu obično biva - usledila je kazna. Igrao se 28. minut kad jeEndoj  odlično reagovao na centaršut Frojlera sa leve strane i smestio loptu iza Nojerovih leđa.

Samo tri minuta kasnije, isti igrač mogao je da udvostruči prednost. Nemačka je krenula u napad, sevnula je kontra, Endoj je umakao Ridigeru i šutirao iskosa sa leve strane, ali nije uspeo da pogodi mrežu.

Ovaj rezultat bio je aktivan na poluvremenu, a posle samo pet minuta igre u nastavku Musijala je mogao da poravna rezultat. Fantastično je Virc poslao loptu u prostor spoljnom, do nje je došao Musijala i šutirao pravo u Zomera, da bi u nastavku akcije Gundogan bio neprecizan.

Izabranici Murata Jakina su u 83. minutu postigli i drugi pogodak, međutim on je poništen jer je Vargas bio u ofsajdu.

Teoriju da "Nemačka uvek igra do poslednjeg zvižduka" potvrdio je Filkrug.

Igrao se prvi minut sudijske nadoknade kada je pouzdani napadač ispratio savršen centaršut Rauma i pogodio mrežu odličnog Zomera.

Ovaj bod i te kako znači "pancerima" jer su tako obezbedili prvu poziciju u grupi i imaju sedam osvojenih bodova, dok su Švajcarci drugi sa pet.

Drugi par u ovom kolu iz grupe A činili su Mađarska i Škotska, a naši severni susedi su u dubokoj nadoknadi došli do pobede od 1:0 i tako produžili san o plasmanu u narednu rundu.

Činjenice

• Domaćin šampionata je već prošao dalje, a ukoliko osvoji bod osiguraće prvo mesto u grupi.
  • Švajcarska je takođe u drugom krugu sa četiri osvojena boda, ali sigurno će "juriti" bolji plasman.
  • Meč se igra na "Dojče Park" stadionu u Frankfurtu.
  • Glavni arbitar meča biće Italijan Daniele Orsato.
Najnovije
19:35

Rezultat

Švajcarska - Nemačka 1:1

23:10

90+5' Kraj meča

Kraj susreta! Remi Nemačke i Švajcarske, a slađi deo boda odlazi "pancerima"

22:42

84' Poništen gol Švajcarske

Vargas je zatresao mrežu, ali je bio najbliži Manuelu Nojeru. Nemačka je i dalje živa!

22:40

76' Nagelsman sve karte baca na napad

U igri su Fulkurg i Sane, a igru su napustili Virc i Musijala

22:26

66' Žuti karton i za Granita Džaku

Umalo je povredio Džamala Musijalu fudbaler Švajcarske, te ga je Orsato "častio" kartonom.

22:20

60' Dvostruku izmenu pravi Nagelsman

Menja selektor Nemačke. U igri su Šloterbek i Raum, a teren su napustili Mitelštat i Ta.

22:13

54' Kros je bio blizu!

Neprecizan udarac veziste Reala. Probao je van kaznenog prostora Toni Kros, ali je Zomer ostao nesavladan.

22:09

50' Kakva šansa za Nemačku!

Florijan Virc šalje odličnu loptu, šutira Musijala - Zomer brani, da bi u nastavku akcije Gundogan neprecizno šutirao.

22:08

46' Počelo je drugo poluvreme

Počeo je drugi deo igre, videćemo mogu li "panceri" do preokreta

22:07

45' Kraj prvog poluvremena

Kraj prvog dela meče, "sajdžije" imaju minimalnu prednost.

21:42

41' Obrukao se Ridiger

Dobra šansa za Nemačku, koju ne koristi Ridiger. Izborio se za prostor fudbaler "pancera", ali je loše zahvatio loptu glavom i šansa odlazi u nepovrat.

21:38

38' Žuti karton za Nemačku

Džonatan Ta dobija žuti karton posle faula na Embolu.

21:33

31' Još jednom Endoj!

Velika šansa za "sajdžije". Posle samo tri minuta od vodećeg pogotka, Endoj je mogao da duplira prednost svog tima. Umakao je Ridigeru i šutirao iskosa, ali lopta je prohujala pored stative.

21:31

28' Goooooooooooool!

Švajcarska vodi! Kažnjeni su Nemci za promašaje, a u listu strelaca upisao se Endoj. Odlično je fudbaler Bolonje ispratio centaršut sa leve strane i smestio loptu iza leđa Manuela Nojera.

21:22

17' Poništen gol "pancera"

Odlično su Nemci izgradili napad, Mitelštat je ubacio loptu u kazneni prostor, reagovala je odbrana Švajcarske, a Andrih je udarcem sa ivice kaznenog prostora postigao evrogol. Ipak, Orsato je dobio poziv iz VAR sobe jer je pogotku prethodio faul. Nakon pregledanog snimka italijanski arbitar odlučio je da ne prizna gol. Valja pomenuti da je pogodak poništen posle faula Musijale nad Ebišerom.

21:10

8' Bez uzbuđenja na startu

Za sada bez uzbuđenja na stadionu u Frankfurtu. Nemačka diktira tempo, ali prilika za gol nema.

Euro 2024 Soccer Switzerland Germany Darko Vojinovic
21:03

3' Probao je Haverc

Dobar napad Nemaca. Posle ubačene lopte Krosa pokušao je Haverc, ali je Zomer na mestu i hvata "živu" loptu.

21:01

1' Utakmica je počela

Odmah prekid. Posle samo 10 sekundi na travi je ostao Mitelštat posle oštrog prekršaja Švajcaraca. Brzo se pridigao i nastavio meč

19:53

Sastavi

Selektori dveju reprezentacija su se odlučili za sledeće fudbalere:

Švajcarska: Zomer, Šar, Akanđi, Rodrigez – Vidmer, Frojler, Džaka, Ebišer – Ndoje, Rajder – Embolo

Nemačka: Nojer – Kimih, Ridiger, Ta, Mitelštat – Andrih, Kros – Musijala, Gundogan, Virc – Haverc

19:30

Dobrodošli!

Poslednje kolo Evropskog prvenstva u fudbalu biće otvoreno duelima u grupi A, a interesantan duel odigraće Švajcarska i Nemačka.