Belgija - Rumunija, EURO 2024 Foto: Tanjug/AP

Belgija nadigrala Rumune i upisala prvu pobedu! Lukakuu ponovo poništen gol

S. J.
S. J.

≫
  • 0

Fudbalska reprezentacija Belgije savladala je selekciju Rumunije sa 2:0, u okviru drugog kola grupne faze Evropskog prvenstva u Nemačkoj.

Tokom većeg dela su Belgijanci bili bolji rival, pretili, ređali šanse, i na kraju zasluženo slavili.

Već u drugom minutu na semaforu je stajalo 1:0, kada je pogodio Juri Tilemans.

Romelu Lukaku je sjajno video Tilemansa, i poslao povratnu loptu, a upravo Tilemans je natrčao i iz prve "ispalio projektil" u mrežu.

Već tri minuta kasnije, mogao je Dragušin da izjednači, kada je dobro skočio, ali je Kastels sjajno reagovao i odbranio.

Usledio je potom i niz prilika za Belgiju, prvo preko Lukebakija, potom i preko Dokua, ali se rezultat nije menjao do odlaska na pauzu.

Drugo poluvreme počelo je u istom ritmu, te je Belgija prva zapretila. Igrao se 52. minut, kada je Kevin De Brujne šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali nije pogodio.

Deset minuta kasnije, Doku je bio u šansi, kada se sjajno izborio za poziciju, ali je šutirao pored stative.

Minut kasnije, viđeno je novo uzbuđenje. Lukaku je uspeo da zatrese mrežu, ali je nedugo zatim pogodak poništen zbog ofsajda. Neverovatno je da je ovo treći poništen gol Lukakuu u dva meča, i posrtavlja se pitanje šta treba da uradi da bi zatresao mrežu.

Igrao se 80. minut, kada je Kevin De Brujne uspeo da zatrese mrežu. Kastels je asistirao, a De Brujne se odlično snašao pred golom, i zatresao mrežu.

Imali su Belgijanci još nekoliko dobrih situacija do kraja, ali se rezultat ipak nije menjao.

Situacija u grupi E je sada vrlo zanimljiva, s obzirom na to da sve ekipe imaju po tri boda, te će se u poslednjem kolu odlučivati o prolasku dalje.

GOOOOOOOOOL!

80' Pogađa Kevin De Brujne!

Sjajno se snašao kapiten Belgije pred golom, i uspeo je da provuče loptu pored golmana Rumunije! Belgijanci su pred pobedom.

22:24

Au, kakva prilika za Rumune!

68' Odličnu priliku je propustio Man!

Izbio je sam pred golmana Belgije, šutirao, ali nije pogodio. Mnogo sreće za Belgiju.

22:22

Još jednom preti Lukaku!

66' Preti Romelu Lukaku ponovo!

Ovog puta se okrenuo, namestio i opalio, ali brani Nita.

22:21

Poništen gol Lukakuu!

64' Poništen gol!

Pogodio je Romelu Lukaku, ali ni ovaj gol mu nije priznat, zbog ofsajda. Postavlja se pitanje, šta Lukaku treba da uradi da bi postigao gol za Belgiju?

22:11

Ponovo Kevin!

55' Ponovo pokušava De Brujne!

Još jednom je sa distance šutirao Kevin, ali nema promene rezultata!

22:08

Kakav pokušaj De Brujnea!

52' Odličan udarac De Brujnea!

Pokušao je kapiten Belgije sa ivice kaznenog prostora, ali lopta odlazi tik pored stative.

22:04

Preti Rumunija!

48' Prete Rumuni!

Mihaila je povukao kontru, ušao je u kazneni prostor i šutirao, ali samo preko gola.

22:02

Počelo je drugo poluvreme!

46' Drugi deo meča je počeo!

Napadaju Rumuni od starta ovog perioda, videćemo da li će uspeti da se trgnu pritiska Belgijanaca.

21:48

Završeno je prvo poluvreme!

45' Gotovo je prvo poluvreme!

Odlična igra Belgije, i stečeni utisak je da su mogli do još nekog pogotka. Rumuni su pretili u svega dve, tri situacije, i veći deo meča proveli su braneći se.

21:39

Upropastio je kontru Lukebakio

38' Kakvu šansu je upropastio Lukebakio!

Odlična kontra za Belgijance, Lukebakio je povukao, ušao u kazneni prostor, ali je bio previše sebičan, te je izgubio loptu.

21:32

Doku preti!

30' Odličan pokušaj Dokua!

Pokušao je Doku iz pomalo neobične pozicije, ali brani Nita! Nema promene rezultata.

21:20

Dve odlične prilike za Belgiju

19' Kakav je mađioničar Kevin De Brujne!

Sjajno je De Brujne povukao kontru, došao do kaznenog prostora i uposlio Lukebakija, koji je oklevao, a onda i šutirao, ali je Nita odbranio.

Mogla je Belgija do gola i nakon kornera koji je usledio, ali je Fertongen šutirao preko gola.

21:15

Pokušava Lukaku!

14' Sjajan pokušaj Lukakua!

Primio je loptu, sjajno se okrenuo i izborio za poziciju pred golom, ali je onda njegov udarac izblokiran, i Belgija je dobila samo korner.

21:07

Odlična prilika za Rumune!

5' Preti Rumunija!

Centrirao je Marin, Burka je dobro pokušao, ali brani Kastels.

21:04

GOOOOOOL!

2' Vodi Belgija!

Kakva golčina Jurija Tilemansa! Sjajno je naleteo na povratnu loptu, i "ispalio projektil" u mrežu Rumunije.

21:00

Meč je počeo!

1' Počeo je susret! Prvi napad imaće selekcija Belgije.

20:05

Poznati sastavi za meč!

Poznato je i za koje sastave su se opredelili selektori, a evo kako to izgleda:

Belgija: Kastels - Kastanje, Faes, Fertongen - Doku, Tilemans, Onana, Tete - De Brujne, Lukebakio, Lukaku.

Rumunija: Nita - Ratiju, Dragušin, Burka, Banku - M. Marin - Man, R. Marin, Stančiju, Mihaila - Draguš.

19:58

Dobrodošli!

Dobrodošli u tekstualni prenos meča Belgija - Rumunija, na Evropskom prvenstvu u Nemačkoj.

Ostalo je nešto manje od sat vremena do početka duela.