Fudbal Evropsko fudbalsko prvenstvo EURO 2024 Španija Italija Foto: Tanjug/AP

Španija srušila šampiona Evrope: Azuri presudili sami sebi i poslali "furiju" u drugi krug

S. G.
L. I.
S. G. L. I.

• 0

Fudbaleri Španije savladali su Italiju rezultatom 1:0, u okviru drugog kola grupe B Evropskog prvenstva. Jedini pogodak na meču postigao je Rikardo Klafjori koji je pogodio sopstvenu mrežu u 55. minutu.

"Furija" je tokom čitavog meča pritiskala rivala, a prvo uzbuđenje viđeno je u 2. minutu, kada se Niko Vilijams odlično oslobodio Di Lorenca i uputio centašut, ali je udarac Pedrija glavom zaustavio Donaruma i skrenuo loptu u korner.

Već u 11. minutu Španci su imali još jednu stopostotnu šansu. Morata se izvukao na levoj strani terena i uputio dobar centaršut, a Niko Vilijams iz neposredne blizine promašuje okvir gola.

Tempo igre je u nastavku za nijansu opao, a "furija" je ponovo zapretila preko Morate. Jamal je prošao do ivice kaznenog prostora, loptu je prihvatio Morata i šutirao, međutim Donaruma krajnjim naporom skreće čoptu u korner.

Samo dva minuta kasnije udarac je oprobao Rodri. Vezista Španije je tukao sa nekih 25 metara, ali je Donaruma ponovo bio na visini zadatka. Do kraja prvog dela susreta "furija" je još jednom zapretila, međutim promene rezultata nije bilo.

Posle samo deset minuta igre u nastavku, Španci konačno uspevaju da materijalizuju terensku nadmoć. Niko Vilijams je prihvatio loptu na levoj strani terena i poslao oštru loptu u peterac, Morata je zakačio glavom, da bi u nastavku Kalafjori loše reagovao i smestio loptu u svoju mrežu.

U 60. minutu Jamal je mogao da duplira prednost svog tima. Šutirao je iskosa sa desne strane u dalji ugao, ali na njegovu žalost lopta je okrznula stativu i izašla van igrališta.

Igrao se 70. minut kada je Niko Vilijams imao dobru šansu za pogodak. Odlično je prošao po levoj strani, ušao u sredinu i oštro šutirao, međutim lopta je uzdrmala prečku.

Do kraja susreta Španija je stvorila još nekoliko poluprilika, ali je rezultat ostao nepromenjen.

"Furija" je ovim trijumfom izborila prolaz u narednu fazu takmičenja sa maksimalnih šest bodova posle dva kola, dok je Italija na drugom mestu u grupi sa tri osvojena boda.

U poslednjem kolu grupe B Španci će odmeriti snage sa Albanijom, dok će Italijani na megdan Hrvatskoj.

22:54

90' Kraj susreta

Španija je savladala aktuelnog prvaka Evrope i overila plasman u drugu fazu.

22:33

71' Dvostruka izmena kod "furije"

De la Fuente je odlučio da iz igre izvede Pedrija i Jamala, a na teren je poslao Ferana Toresa i Baenu.

22:29

70' Prečka!

Opet mnogo sreće za Donarumu. Danas neuhvatljivi Niko Vilijams prošao je po levoj strani i izborio se za prostor, da bi potom oštro šutirao i uzdrmao prečku.

22:19

60' Kakav udarac Jamala!

Šutirao je supertaletnovani fudbaler Barselone iskosa sa desne strane, ali je lopta prohujala malo preko gola!

22:15

55' Goooool!

"Furija" je uspela da postigne pogodak. Prošao je Nikola Vilijams po levoj strani i poslao oštru loptu u kazneni prostor koju je zakačio Morata, a Kalafjori je nespretno reagovao i smestio je u svoju mrežu.

22:04

46' Počeo je drugi deo igre

Počelo je drugo poluvreme derbi susreta grupe B

22:03

45' Kraj poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta.

21:48

45' Rodri sankcionisan

Žuti karton za fudbalera Španije zbog prigovora.

21:44

41' Ponovo Ruiz

Opet je vezni fudbaler Španije oprobao udarac iz daljine, Donaruma na mestu.

21:40

38' Još uvek mreže miruju

I dalje nema promene rezultata. Španci imaju terensku inicijativu, ali se Italijani odlično brane.

21:29

27' Kakav udarac Ruiza!

Probao je vezista "furije" sa dvadesetak metara oštrim udarcem, ponovo Donaruma brani.

21:28

24' Preti Morata

Probao je centarfor Španije posle sjajnog prodora jamala, ali je Donaruma ponovo na visini zadatka!

21:21

18' Opao je tempo igre

Bez uzbuđenja u poslednjih šest minuta. Igra se uglavnom na polovini Italije, ali nema prilika za pogodak.

21:12

10' Stopostotna šansa za Nika Vilijamsa

Šta sada nije uspeo da pretvori u gol fudbaler Španije Niko Vilijams. Odličan centaršut u kazneni prostor poslao je Alvaro Morata, a Niko Vilijams je sa nekih 4-5 metara promašio okvir gola i šansa odlazi u nepovrat.

21:04

2' Kakva odbrana Donarume

Velika šansa za Špance. Odličan prodor Nika Vilijamsa, pokušao je Pedri glavom, ali je Donaruma na visini zadatka i izbacuje loptu u korner.

21:01

1' Utakmica je počela

Derbi susret grupe B upravo je počeo, a prvi napad imaju fudbaleri Italije..

20:29

Sastavi

Evo za koje igrače su se opredelili treneri pomenutih selekcija za večeras:

Španija: Unaj Simon - Karvaha, Le Norman, Laport, Kukurelja - Pedri, Rodri, Fabijan Ruiz - Jamal, Morata, Vilijams.

Italija: Donaruma - Di Lorenco, Bastoni, Kalafiori, Dimarko - Barela, Žoržinjo - Fratezi, Pelegrini, Kjeza - Skamaka

19:18

Dobrodošli u blog uživo

Danas ćemo zajedno pratiti utakmicu Španija - Italija koji počinje od 21 sat. Budite uz Telegraf Sport.