Fudbal Evropsko fudbalsko prvenstvo EURO 2024 Danska Engleska Foto: Tanjug/AP

Srbija se uzalud nadala: Remi Engleske i Danske koji nikako ne odgovara Orlovima

S. G.
L. I. S. G.

≫
  • 7

Fudbaleri Engleske i Danske odigrali su meč bez pobednika u okviru drugog kola grupe C Evropskog prvenstva, pošto je pomenuti susret završen rezultatom 1:1.

Izabranici Gereta Sautgejta su u pomenuti duel ušli vrlo oprezno, pa se na prvu šansu čekalo do 13. minuta. Tada se Fil Foden oslobodio Hejbjerga, šutirao levom nogom, ali je lopta otišla visoko preko prečke.

Samo pet minuta kasnije Englezi stižu do vođstva preko Harija Kejna. Kristijansen je izgubio loptu na levom boku, Voker je prošao po strani i uputio loptu u kazneni prostor, a ona je uz dosta sreće došla do Kejna koji je sa pet metara pogodio mrežu Kaspera Šmajhela.

Engleska se kao i u utakmici sa Srbijom povukla na svoju polovinu i čekala šansu iz kontre, a to ih je koštalo primljenog pogotka. Kejn je u 34. minutu pokušao da poprečnom loptom otvori kontru svog tima, ona je došla do Eriksena koji je proigrao Mortena Hjulmanda, a ovaj raspalio sa nekih 25 metara i pogodio donji desni ugao Pikfordovog gola za veliku radost skandinavske ekipe.

Do kraja prvog dela nije bilo većih uzbuđenja, da bi u nastavku prvi pripretili Englezi. U 51. minut pokušao je Rajs iz daljine, međutim lopta je na putu ka golu zakačila nekog od odbrambenih igrača što je olakšalo posao Šmajhelu.

Samo dva minuta kasnije Bukajo Saka je posle greške Kristijansena želeo glavom da prebaci Šmajhela iz teške pozicije, ali je pogodio samo spoljni deo mreže.

Izabranici Gereta Sautgejta bili su u 55. minutu, kada je Foden sa nekih dvadesetak metara gađao bliži ugao, ali na njegovu žalost lopta je uzdrmala stativu.

Pokušao je selektor Engleske u nastavku trostrukom izmenom da razmrda svoj tim. Teren su napustili Foden, Saka i Kejn, a njihova mesta zauzeli su Boven, Eze i Votkins.

Ipak, od tog trenutka tempo utakmice je opao, pa su obe selekcije podelile plen.

Ovakav ishod najmanje odgovara selekciji Srbije, koja za prolaz u narednu rundu mora da savlada Dansku.

Podsećanja radi, poslednje, treće kolo u grupi C, na programu je u utorak, a naša selekcija će na teren od 21 čas.

19:54

90' Kraj meča

Završena je utakmica, a ovakav ishod najmanje odgovara selekciji Srbije kojoj je za prolaz u narednu rundu neophodan trijumf protiv skandinavske selekcije

19:43

82' Menjaju i Danci

Iz igre izlaze Hjulmand i Eriksen, a na terenu su Skov Olsen i Norgor

19:32

73' Žuti karton za Melea

Probao je Hojbjerg, išla je lopta u gol, a Pikford je odbio u polje. U nastavku akcije Mele pravi prekršaj zbog čega je dobio žuti karton.

19:31

72' Prvi korner za Engleze

Votkins je izbegao ofsajd i samo što je ušao mogao je do gola, ali je Šmajhel odlično reagovao. Nema promene rezultata ni posle udarca iz ugla

19:28

69' Trostruka izmena Sautgejta

Van igre će Kejn, Saka i Foden, a na terenu su Boven, Votkins i Eze

19:25

62' Galager sankcionisan

Nedugo nakon ulaska u igru vezista Engleza zaradio je javnu opomenu.

19:21

57' Izmena i u ekipi Danske

Hjulmand je na teren umesto Vinda i Kristijansena poslao Baha i Damsgora.

19:15

56' Stativa Fodena

Pokušao je fudbaler Mančester sitija udarcem sa nekih 18 metara, ali je lopta uzdrmala stativu.

19:13

54' Menja Sautgejt

Izmena u ekipi Engleske. U igru umesto Aleksander-Arnolda ulazi Galager.

19:13

53' Saka!

Pokušao je krilni napadač glavom iz teške pozicije da savlada Šmajhela, međutim lopta pogađa spoljni deo mreže.

19:11

51' Preti Rajs

Pokušao je vezista Engleske šutem iz daljine, ali je lopta na putu do gola zakačila jednog fudbalera Danske, što je olakšalo posao Šmajhelu

19:04

46' Počelo je drugo poluvreme

Krenulo je drugih 45 minuta meča.

18:48

45' Kraj prvog dela

Kraj prvog poluvremena. Dobra predstava na stadionu u Frankfurtu, nema sumnje da nas očekuje uzbudljivih 45 minuta

18:43

41' Sebičan je Foden

Imali su Englezi izglednu šansu za gol. Foden je vukao loptu ka kaznenom prostoru, Kejn je bio u idealnoj poziciji, ali umesto da doda najisturenijem fudbaleru svoje selekcije, Foden se odlučio za udarac koji je bez problema zaustavio Šmajhel.

18:41

40' Tečnija igra Danske

Stiče se utisak da skandinavska selekcija sada diktira tempo. Pokušao je Mele da pronađe nekog od svojih saigrača u kaznenom prostoru, ali je loše centrirao.

18:37

35' Gooooooool!

Lako su Englezi izgubili loptu, pokupio je Eriksen i prosledio je do Mortena Hjulmanda koji je raspalio sa nekih 25 metara i smestio je iza leđa Džordana Pikforda!

18:33

32' Nakon svega - korner

Pokušao je Hejlund, podigao je loptu, ali je ona pala na mrežu iza prečke. Dosta sreće za Pikforda.

18:32

28' Prva javna opomena

Vestergor sa leđa faulira Saku sa leđa, pa je zbog toga sankcionisan žutim kartonom.

18:30

25' Šansa za Dansku

Probali su Danci preko Vinda da ugroze Engleze, ali je posle intervencije Stounsa napadač Danske traljavo šutirao.

18:21

18' Goooool!

Englezi vode od 18. minuta meča, a strelac je Hari Kejn. Napad po desnoj strani nije obećavao, Voker se izborio za loptu i poslao loptu u kazneni protor gde ju je posle odbitka dočekao Hari Kejn i pogodio mrežu!

18:15

13' Foden preko gola!

Dobra prilika za Englesku. Imao je napadač ostrvske selekcije i boljih rešenja, ali se odlučio za direktan udarac na gol. Ipak, lopta mu je otišla preko noge i šansa je otišla u nepovrat.

18:11

8' Problem za Vokera

Desni bek reprezentacije Engleske, Voker, povredio je skočni zglob, ali će se brzo vratiti na teren. Fudbaler Mančester sitija je u međuvremenu promenio kopačke.

18:03

1' Preti Hejbjerg

Već na startu meča pokušaj Danske, ali Pikford bez problema hvata loptu posle udarca Hejbjerga.

18:01

1' Meč je počeo

Počela je i druga utakmica u grupi C, a prvi napad imaće selekcija Engleske.

17:46

Navijači Danske okupirali Frankfurt

Po viđenom na ulicama Frankfurta, skandinavska selekcija će na ovom meču imati veliku podršku.

16:58

Startne postave timova

Selektori su se opredelili za sledeće fudbalere:

Danska: Šmajhel - Andersen, Kristensen, Vestergor, Kristensen - Mele, Hjulmand, Hejbjerg, Kristijansen - Eriksen - Vind, Hejlund

Engleska: Pikford - Voker, Stouns, Guehi, Tripijer - Arnold, Rajs - Saka, Belingem, Foden - Kejn

15:26

Dobrodošli u blog uživo

Danas ćemo zajedno pratiti utakmicu Danska - Engleska koji počinje od 18 sati. Budite uz Telegraf Sport.