Šaćiri i Švajcarska furiozni protiv Estonije: "Sajdžije" spakovale četiri pogotka

L. I.
L. I.

Čitanje: oko 1 min.
  • 1

Forma im je u uzlaznoj putanji

Fudbaleri Švajcarske ubedljivo su savladali Estoniju rezultatom 4:0 u pripremnom meču pred Evropsko prvenstvo.

"Sajdžije" su do prednosti došle u 20. minutu kada je mrežu Estonaca otključao Zuber. Ovaj rezultat bio je aktivan i na poluvremenu, da bi prednost duplirao Zeki Amdouni posle samo dva minuta igre u nastavku, a asistenciju za pogodak upisao je Vargas.

Na 3:0 povisio je Elvedi u 63. minutu, da bi konačnih 4:0 postavio Džerdan Šaćiri pogotkom iz penala u 70. minutu.

Švajcarci će pre Evropskog prvenstva odigrati još jednu pripremnu utakmicu, a protivnik će im biti selekcija Austrije 8. juna.