
"Je**ni idiot": Noris imao nesreću tokom kvalifikacija u Džedi, pa besneo na sebe
Velika drama u Džedi! Britanski vozač Meklarena, Lando Noris, doživeo je ozbiljan peh tokom treće kvalifikacione sesije za Veliku nagradu Saudijske Arabije, kada je izleteo sa staze i zakucao se u zaštitne barijere.
Noris je izgubio kontrolu nad bolidom u krivini broj pet, a udarac je bio jak, iako je prošao bez povreda. Ipak, psihički je teško podneo incident – čim je došao sebi, besno je opsovao preko timskog radija, rekavši: "Je**ni idiot... ja sam je**ni idiot!"
Pošto nije uspeo da završi ni jedan brzi krug u Q3, Noris će nedeljnu trku početi tek sa 10. pozicije, što je ogroman udarac za vozača koji je ove sezone pokazivao sve bolju formu.
Pol-poziciju je senzacionalno osvojio aktuelni šampion Maks Ferštapen, dok će odmah iza njega startovati Norisov timski kolega, Oskar Pjastri, što samo dodatno pogoršava osećaj poraza za britanskog vozača.
(Telegraf.rs)
Video: Dudić: Ako je neko trebalo da pobedi Zvezdu, onda smo to mi
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.