S. J.
S. J.

Čitanje: oko 1 min.
  • 0

Vozač ekipe Gresini rejsing Španac Mark Markez pobednik je današnje trke u Moto GP šampionatu za Veliku nagradu Aragona.

Markez je do prve pobede u ovoj sezoni, a 86. u karijeri stigao rezultatom 41:47.082. Ovo je bila prva pobeda Markeza posle 1.043 dana.

Drugo mesto osvojio je vozač Pramaka Španac Horhe Martin sa 4,789 sekundi zaostatka za pobednikom, a treći je bio još jedan Španac Pedro Akosta iz ekipe Red Bul Gasgas, koji je za Markezom kasnio nešto više od 14 sekundi.

Aktuelni svetski šampion Italijan Frančesko Banjaja odustao je šest krugova pre kraja posle sudara sa Aleksom Markezom iz ekipe Gresini rejsing, koji takođe nije završio trku. Aleks Markez je mlađi brat Marka Markeza, koji je danas pobedio za VN Aragona.

Prvo mesto u generalnom plasmanu vozača drži Martin sa 299 bodova, dok je Banjaja drugi sa 276.