
Srbija trčala za Alona Ohela: Maratonci poslali poruku podrške srpskom državljaninu kojeg je zarobio Hamas
Na 38. Comtrade Beogradskom maratonu, trčalo se i za slobodu – za Alona Ohela, srpskog i izraelskog državljanina koji se već 547 dana nalazi u zatočeništvu Hamasa. Više od 14.000 takmičara iz 75 zemalja učestvovalo je u maratonu, a mnogi su svojim učešćem želeli da pošalju poruku podrške i solidarnosti.
Akcija je organizovana u saradnji sa Ambasadom Izraela u Srbiji, sa ciljem da se skrene pažnja na slučaj mladog pijaniste. Učesnici su nosili žute majice, kačkete i druge simbole uz poruke „#BringAlonHome“ i „#VratimoAlona“.
Alon Ohel ima 24 godine, a otet je 7. oktobra 2023. tokom napada Hamasa na muzički festival „Nova“. Pre otmice, planirao je da nastavi muzičko obrazovanje u Tel Avivu.
Poznat je u umetničkim krugovima kao izuzetno talentovan džez pijanista. Njegova porodica potiče iz Novog Sada, a deda mu je preživeo Holokaust.
Prema svedočenjima oslobođenih talaca, Alon je živ, ali se nalazi u teškim i nehumanim uslovima.
Njegovo ime se često pominje u međunarodnim apelima za oslobađanje talaca.
(Telegraf.rs)
Video: Dražen Forgač za Telegraf sumirao utisoke o FNC 23 u Ljubljani
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.