≫

Maja Ćirić i Boško Kijanović izdominirali i na 200 metara: Prvog dana osvojili državne titule i na 400!

S. I.

Sjajno izdanje sprintera

• 0
Prvenstvo Srbije u atletici 2024, Kraljevo Foto: Nikola Anđić

Sprint discipline na Prvenstvu Srbije u atletici u Kraljevu kompletirane su trkama na 200 metara u obe konkurencije. Titule su poneli Boško Kijanović po četvrti put i Maja Ćirić.

Atletičara OAK-a je sa vremenom 20.79 sekundi ostavio sve rivale iza sebe i kompletira titule na 200 i 400 metara. Braća Kijanović su tako opet zagospodarila najkraćim distancama, pošto je Aleksa u subotu slavio na 100 metara.

Srebrnu medalju u muškoj trci osvojio je Miloš Nisić iz Top Jump-a sa vremenom 21.23, dok je bronza pripala atletičaru Crvene zvezde Stefanu Kaljušu sa vremenom 21.74. Sva tri osvajača medalja trčala su u četvrtoj grupi.

U dosta jakoj trećoj grupi ženskog finala na 200 metara titulu je baš kao i na 400 ponela atletičarka ATB-a Maja Ćirić, koja je tako, kao i Boško, krunisala godinu u kojoj je bila učesnica Evropskog prvenstva. Sa vremenom 23.32 uspela je prva da pređe preko ciljne linije.

Interesanrno je da su bez odličja ostale Milana Tirnanić i Ivana Ilić, pošto su završile ispod Aleksandre Pešić iz Košutnjaka sa vremenom 23.572 i Katarine Vrete iz OAK-a (23.579), koja je i u subotu osvojila bronzu na 100 metara.