Pobegao rivalima 50m u finalu, stadion bio u čudu, ali to nije bila dobra ideja: Evo gde je na kraju završio

Ambiciozan pokušaj Kipkuruija

• 0
Išmael Rokito Kikpurui Foto: AP/Tanjug

Polako sumiramo utiske sa tek okončanog Svetskog prvenstva u atletici zadovoljniji nego ikada. Ivana Vuleta je Srbiji donela prvu zlatnu medalju ikada na šampionatima na otvorenom i tako nas sve učinila ponosnijim nego ikada.

Pored srpskih takmičara zanimljivo je bilo i u brojnim drugim disciplinama, posebno trkačkim, koje su generalno i najatraktivnije većini gledalaca.

Jedno od osam finala poslednjeg dana takmičenja održano je i u trci na 5000 metara. Uloge favorita opravdali su Jakob Ingebrigtsen iz Norveške i Španac Mohamed Katir, dok je Kenijac Džejkob Krop osvojio bronzu.

Osim osvajača medalja, sve je zasenio i nastup još jednog Kenijca Išmaela Rokita Kipkuruija.

Atletičar koji je pre početka finala najavio napad na podijum nakon 900 metara je na zaprepašćene svih krenuo u beg.

Uspeo je da ode dobrih 50-ak metara ispred grupe koja ga je pratila, držao rastojanje od šest, sedam sekundi, međutim na polovini je posustao.

Na kraju je završio tek na desetom mestu sa deset sekundi zaostatka u odnosu na Ingebrigtsena. Verujemo da je izvukao pouke iz ovog nastupa.