Tadić doneo bod Tventeu protiv Kostićevog Groningena! (VIDEO)

U duelu dve ekipe za koje nastupaju srpski internacionalci nije bilo pobednika, a oba Srbina su bila veoma zapažena

• 2

U odloženoj utakmici 20. kola Eredivizije između Groningena i Tventea nije bilo pobednika - 1:1. Pogodak za gostujuću ekipu postigao je reprezentativac Srbije, Dušan Tadić.

Domaćin je već u 5. minutu došao u vođstvo preko Adorjana i tako naterao Tvente da juri rezultat od samog starta. Groningen se organizovano branio i pretio preko kontranapada, gde se posebno isticao Filip Kostić. Mladi reprezentativac Srbije je mogao da stavi tačku na meč u 60. minutu, ali je promašio sjajnu priliku.

Kazna za taj promašaj stigla je u 77. minutu, kada je Dušan Tadić uspeo da kruniše inicijativu i izjednači rezultat. Do kraja meča igralo se otvoreno na obe strane, a najbolju šansu za pobedu imao je Groningen preko Rišaira Živkovića u finišu meča, ali se napadač domaće ekipe propisno obrukao.

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!