Juve se igrao sa Katanijom, evrogol Kake nedovoljan za Milan (VIDEO)

• 0

Aktuelni šampion Italije ubedljivo savladao goste sa Sicilije, dok je magiju Kake anulirao Ćiani i doneo bod Laciju (1:1)

Juventus se vraća na pravi put! Posle ubedljivog poraza pre dva kola od Fiorentine (4:2) aktuelni šampion Italije uspeo je da veže dve pobede u Seriji A i posle trijumfa protiv Đenove za vikend, ''crno-beli'' su u 10. kolu deklasirali Kataniju sa 4:0.

Sve je već bilo rešeno posle prvih 45 minuta, kada su Vidal u 26. i Pirlo u 34. minutu doneli sigurnu prednost ''torinezima" koju su u nastavku uvećali Karlos Tevez u 65. i Leandro Bonući u 71. minutu. Juve je ovom pobedom zadržao korak za vodećom Romom, dok je Katanija ostala na pretposlednjem mestu sa samo šest osvojenih bodova.

Ako su i postojale neke nade da Milan može da se uključi u borbu za titulu, kiks i remi kod kuće protiv Lacija (1:1) svakako ih je ugasio. Poveli su ''rosoneri'' golom Kake u 54. minutu, što je bio prvi pogodak Brazilca od povratka u Italiju. Činilo se tada da Milan može da zaleči rane prouzrokovane porazom od Parme u prošlom kolu, ali ih je pogodak štopera gostiju Ćianija u 72. minutu ostavio zakucane za 10. mesto sa samo 11 osvojenih bodova.

Zlata vredne bodove osvojio je Napoli na gostovanju u Firenci, gde su slavili rezulatom 2:1 uz fenomenalnu partiju Gonzala Iguaina. Argentinac nije bio strelac, ali je zato sa dve asistencije trasirao put do pobede Napolitanaca. Sve vredno pomena desilo se u prvih 45 minuta.

Najpre je Kaljehon doveo goste u vođstvo u 12. minutu da bi Rosi izjednačio sa penala posle skoro pola sata igre. Trijumf Napoliju doneo je Mertens golom u 36. minutu, a oba tima su kraj dočekala sa igračem manje. Prvo je teren napustio Mađio u 80. minutu zbog dva žuta kartona, a u nadoknadi vremena Kuadrado mu se revanširao istom merom.

Važnu pobedu zabeležila je i Bolonja, koja je slavila na Sardiniji protiv Kaljarija (3:0), čime se otisla iz opasne zone dok je ubedljivo najviše golova viđeno u Livornu, gde je istoimeni klub odigrao nerešeno sa Torinom (3:3).