KREĆE I ŠAMPION: Partizan počinje protiv Igokee

  • 3

Kreće i šestostruki šampion ABA lige. Kreće i Partizan koji je u poslednjih sedam godina izgubio prsten samo pre dve sezone kada je u Jadranskoj ligi nastupao izraelski Makabi. Kampanju 2013/14. izabranici Duška Vujoševića počinju iz "Pionira", u reprizi polufinala prošlogodišnjeg fajnal-fora, protiv Igokee.

U odnosu na sezonu u kojoj su podigli šesti pehar, košarkaši Partizana "uzgledaju" još mlađe. Otišao je Vladimir Lučić, a kapitensku traku je preuzeo, po stažu najstariji, Dragan Milosavljević. Vujošević je uz iskusnog Terensa Kinsija doveo triling tinejdžera (Šalić, Bezbradica i Francuz Dalo), ali ne odustaje od rada i ciljeva. Ambiciozno ili ne, tako je izgledalo i prošle sezone.

- ABA liga sigurno spada u gornju ligu Evrope po kvalitetu. Naše ambicije su uvek iste, iako su se mnoge ekipe pojačale. Zvezda, Cibona, Cedevita, biće kvalitetnih utakmica, ali potrebno je da imamo veći fond igrača za tako naporan raspored i velikih broj mečeva - objašnjava Duško Vujošević.

"Zajedno ćemo sačekati sunce..." reče Vujošević na predstavljanju tima, a zbog povrede mišića protiv Igokee, koja je takođe renovirana, neće igrati Nikola Milutinov. Duel počinje u 17 sati.

Debitanti na Jadranu, košarkaši Mega Vizure u Smederevu, gradu u kojem će igrati sve utakmice, čekaju Cedevitu (19 sati).

ABA LIGA 1. kolo

nedelja:

Partizan NIS - Igokea (17)

Mega Vizura - Cedevita (19)

subota:

Cibona - Radnički 66:82

Široki - Crvena zvezda Telekom 80:79

Krka - Budućnost 60:57

Zadar - Solnok 71:67

petak:

MZT - Olimpija 79:60

Sportske vesti iz zemlje i sveta možete pratiti i na našoj Fejsbuk stranici Telegraf Sport!

(Telegraf)

Video: Slobodan Branković o očekivanjima pred Svetsko dvoransko prvenstvo u Kini

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA