Nadal furiozno do četvrtfinala Rolan Garosa! Naredni protivnik Vavrinka (FOTO)

• 1

Španac rezultatom 6:4, 6:1, 6:2 izbacio Japanca Keija Nešikorija, dok je njegov naredni protivnik posle velikog preokreta savladao Gaske 3:2 u setovima

Španski teniser Rafael Nadal je bez većih problema pobedio Japanca Keija Nišikorija 6:4, 6:1, 6:3 za prolazak u četvrtfinale Rolan Garosa. Tamo će igrati protiv pobednika meča između Stanislasa Vavrinke i Rišara Gaskea.

Kei ipak može biti zadovoljan jer je prvi Japanac u osmini finala Rolan Garosa još od 1938. godine.

U prvom setu su oba tenisera zadržavala svoj servis do 2:2, kada je Nadal napravio prvi brejk na meču za 3:2, a kasnije u svom servis gemu povećao vođstvo i set priveo kraju rezultatom 6:4.

Nadal je Japancu u drugom setu dozvolio samo jedan gem i furiozno završio set 6:1.

Kei je pružio veči otpor u trećem setu ali je treći teniser sveta napravio brejk za 3:1 i na kraju osvojio set 6:3.

Zanimljivo je to što je Nadal posle ovog meča doneo tortu na centar terena kako bi proslavio svoj 27. rođendan.

Španac je posle meča izjavio:

- Osećaj posle proslave rođendana na centru terena je fantastičan. Što se tiče Nišikorija, on je veliki igrač i postaje sve bolji svake sezone.

Nadal je mečeve prvih kola Rolan Garosa odigrao sa oscilacijama pa je dodao da mu ubedljiva pobeda puno znači:

- Igrao sam malo bolje nego prethodnih dana i to je veoma važno za mene.

VARVINKA POSLE VELIKE MUKE IZBORIO DUEL SA NADALOM U ČETVRTFINALU!

Švajcarski teniser Stanislas Vavrinka pobedio je Francuza Rišara Gaskea rezultatom 6:7(5:7), 4:6, 6:4, 7:5, 8:6 i time zakazao duel u četvrtfinalu Rolan Garosa sa Špancem Nadalom.

Posle više od dva sata igre viđen je ravnopravan duel oba tenisera, ali je deveti igrač sveta posle velikog preokreta na kraju slavio.

Od prvog seta se videla velika borba ali je Švajcarac posle taj-brejka izgubio 6:7(5:7).

Stanislas je pružio nešto slabiju igru u drugom setu pa je poražen rezultatom 4:6, a tada su domaći navijači po svemu viđenom mogli da veruju da je njihov teniser na korak od pobede.

Međutim u trećem setu Vavrinka je pokazao da ništa nije gotovo i vraća Francuzu istom merom 6:4.

Napeto je bilo i u petom setu koji je takođe pripao Švajcarcu rezultatom 7:5.

U odlučujućem setu oba igrača su zadržavala svoj servis ali je na kraju posle velike borbe ipak slavio Stanislas rezultatom 8:6 i time obezbedio meč sa trećim teniserom sveta.