PRIMERA: Espanjol uzeo bod Realu, Osasuna čuva mesto u Primeri (VIDEO)

• 0

Madriđani odigrali slabo i tek u drugom poluvremenu stigli do 1:1. Bilbao skoro obezbedio opstanak pobedom nad Majorkom 2:1, Miroslav Đukić sa Valjadolidom zagorčao život ekipi iz La Korunje za koji je igrao sedam godina

Fudbaleri Real Madrida igrali su nerešeno 1:1 na gostovanju Espanjolu u 35. kolu Primere. Domaći tim poveo je u 23. minutu preko Stuaina, a izjednačujući pogodak postigao je Iguain u 58. minutu.

Posle ove utakmice fudbaleri Espanjola će moći da se pohvale kako su jedan od retkih timova koji su uspeli da otkinu bodove madridskom Realu u drugom delu sezone, jer iako je razlika u kvalitetu ogromna, tim iz Barselone je uspeo u onome što veliki gradski rival nije.

Real igrao u gotovo kompletnom rezervnom sastavu, ali to nije nikakvo opravdanje za lošu igru Madriđana u prvih 45 minuta.

U prvom meču nedeljnog programa Primere Atletik Bilbao savladao je Majorku 2:1 i time osvojio, verovatno, presudne bodove za opstanak, dok je rivala poslao još dublje u ponor. Fudbalerima Majorke skoro da je preostala jedino teorija i nada da će i naredne sezone igrati u eliti.

Gosti su u 24. minutu ostali sa igračem manje posle već drugog žutog kartona, koji je dobio Fontas i to je olakšalo Bilbau put do pobede. Domaćini su poveli preko Aduriza u 8. minutu, da bi u 79. golom Ljortentea duplirali prednost.

Majorka je samo dva minuta kasnije smanjila na 2:1, strelac je bio Dos Santos, ali nije uspela da stigne do izjednačenja. Da stvar bude gora u prvom minutu nadoknade i Navaro je dobio drugi žuti pa je četa Gregorija Manzana završila meč sa devet fudbalera.

Valjadolid, koji trenira srpski stručnjak Miroslav Đukić, golom Guera u 48. minutu savladao je 1:0 Deportivo, upravo ekipu u kojoj se Đukić kao igrač stekao afirmaciju u Španiji i nastupao sedam godina, osvojivši Kup kralja 1995.

Ovaj poraz svakao će otežati Deportivu borbu za opstanak, mada nade uvek ima.

Fudbaleri Osasune pobedili su na svom terenu u Pamploni ekipu Hetafaea sa 1:0 u utakmici 35. kola španske Primere i napravili veliki korak u borbi za opstanak. Strelac pogotka za izuzetno važne bodove tima iz pokrajine Navara bio je Alehandro Aribas u 75. minutu.