EVROLIGA: Barselona obezbedila majstoricu kod kuće!

• 0

Katalonska ekipa savladala Panatinaikos u četvrtoj utakmici rezultatom 70:60 (20:10, 11:17, 20:11, 19:22)

Majstorica odlučuje! Košarkaši Barselone pobedili su Panatinaikos u Atini u četvrtom meču četvrtfinala Evrolige rezultatom 70:60 (20:10, 11:17, 20:11, 19:22).

Barsa je od početka vodila u prepunoj OAKA areni, a domaći su delovali da bi mogli do preokreta u drugoj četvrtini, kada su zaostatak sa -11 spustili na -4. Ipak, u nastavku je Barselona igrala bolje, šutirala bolje i brzo se vratila na dvocifrenu prednost. Huan Karlos Navaro je sa tri trojke u poslednjoj četvrtini sprečio bilo kakvu nadu Grka za preokretom.

Španski reprezentativac bio je najefikasniji sa 17 poena, pratili su ga Ante Tomić sa 16 i Marselinjo Uertas sa deset poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Sofoklis Skorcijanitis sa 13 poena, Majkl Bramos ubacio je 12, koliko i Stefan Lazme. Za 36 minuta igre u strelce se nije upisao Dimitris Dijamantidis.