REMI U RIMSKOM DERBIJU: Lacio žali za promašenim penalom! (VIDEO)

• 0

Na "Olimpiku" je meč završen rezultatom 1:1. Ernanes doveo goste u vođstvo, a potom promašio penal. Toti je sa bele tačke doneo "vučici" bod

Bez pobednika u 140. rimskom derbiju! Fudbaleri Rome i Lacija odigrali su nerešeno 1:1 u poslednjoj utakmici 31. kola Serije A.

Na derbiju "Dela Kapitale", prvi put odigranom u ponedeljak, strelci su bili Ernanes u 16. minutu i Toti sa penala u 57. Ostaće žal gostiju zbog jedanaesterca koji je Ernanes promašio za 2:0 i time ugrozio šanse svoje ekipe da odnesE vrednu pobedu.

Lacio je meč na "Olimpiku" završio sa desetoricom igrača, pošto je u 69. minutu, zbog drugog žutog kartona, Bjave isključen iz igre.

Posle mirnih deset minuta igre, uglavnom na sredini terena, prvi se opustio Lacio i odmah zapretio preko Kandreve. Nekoliko minuta kasnije usledilo je i vođstvo "nebeskoplavih", kada je Lulić našao Ernanesa, a ovaj postigao prelep evrogol sa skoro 25 metara u 16. minutu. Imali su domaći još jednu sjajnu priliku posle tri minuta, ali je odlično reagovao golman Stekelenburg. Roma je bila podređena na terenu, a ostala je zabeležena prilika Frančeska Totija pre nego što se otišlo na odmor.

Uzbuđenja je bilo u nastavku − posle četiri minuta dosuđen je penal za Lacio, pošto je Markinjos igrao rukom. Umesto da duplira prednost gostiju sa bele tačke, Ernanes se pošteno izblamirao i promašio ceo gol.

Pošto joj je laknulo, Roma je krenula po izjednačujući gol, koji su joj poklonili gosti. Posle faula nad Miralemom Pjanićem, dosuđen je penal, koji je iskoristio kapiten Toti.

Toti je nedugo zatim mogao da donese vođstvo, ali je Marčeti bio na pravom mestu. Nakon što je Bjava dobio drugi žuti karton, Lacio je morao da se snalazi od 69. minuta sa desetoricom igrača. Umalo da je domaćinima pobedu doneo Lamela, koji je promašio priliku veka!

Lacio ostaje peti sa 51 bodom, dok je Roma šesta sa 48. Ostaje velika borba dva rimska kluba u borbi za četvrto i peto mesto koje vode u Ligu Evrope.