NBA: Pistonsi okončali niz Sparsa, Majami prejak za Kliperse! (VIDEO)

• 0

Detroit je naneo prvi poraz ekipi San Antonija posle 11 uzastopnih pobeda 119.109, Lebron Džejms bio je fenomenalan u pobedi oslabljenog Majamija nad Klipersima, veliki preokret Lejkersa u Šarlotu

Bogato košarkaško veče u NBA obeležio je i pomalo neočekivani trijumf Detroita nad oslabljenim San Antonijom, ubedljiva pobeda šampiona Majamija protiv Klipersa i veliki preokret Lejkersa protiv Šarlota, koji su zaostatak od 20 poena u trećoj četvrtini preokrenuli u pobedu.

Pistonsi, kojima je nedostajao Andre Dramond, rezultatom 119:109 okončali su seriju San Antonija od 11 uzastopnih pobeda. Sparsi su bili bez Tima Dankana i Manua Đinobilija, pa je to možda odjašnjenje za prilično laku pobedu domaćina. Detroit je, osim nekoliko uvodnih minuta, dominirao tokom celog meča, već u prvom poluvremenu došao je do plus 21 i prednost je održao do kraja, dozvolivši rivalu da poraz u završnici malo i ublaži.

Centar Pistonsa Greg Monro je sa 26 koševa i 16 skokova obeležio meč, a sjajna podrška bili su mu Brendon Najt sa 24 poena i Čarli Vilanova sa 21 i osam skokova. Domaćin je na terenu rotirao svega osam igrača. U redovima Sparsa odskočio je Toni Parker sa 31 poenom i osam asistencija, ali to nije bilo dovoljno da se pruži adekvatan otpor inspirisanom timu Detroita.

Kris Pol, Blajk Grifin i Čonsi Bilaps vratili su se posle povreda u postavu Los Anđeles Klipersa, ali je povratak prošao neslavno. Oslabljeni Majami, bez gripoznih Krisa Boša i Reja Alena, kao domaćin ostvario je neočekivano laku pobedu 111:89, a Lebron Džejms, koji je pružio fenomenalnu partiju, odsedeo je na klupi poslednju četvrtinu jer nije bilo potrebe da ulazi u igru.

Šampion je slomio Kliperse tokom druge i treće četvrtine napravivši u ta dva perioda 63:39. Lebron Džejms završio je meč sa 30 poena uz šut za dva 5-6, trojke 4-5, bacanja 8-11, i to je prvi put u karijeri da je dosegao 30 poena uz samo 11 šuteva iz igre.

Dvejn Vejd sa 20 poena, sedam asistencija i četiri ukradene lopte bio je značajna podrška Džejmsu, kao i Mario Čalmers sa 18 poena.

S druge strane, Kris Pol završio je utakmicu sa samo tri poena, Bilaps sa sedam, Grifin sa 13, a donekle svetla tačka bio je centar Deandre Džordan sa 17 poena.

Kobe Brajant odigrao je dva sasvim različita poluvremena za Lejkerse. U prvom je samo dva puta šutnuo na koš i završio ga bez poena, u drugom je predvodio veliki preokret od 71:51 za Šarlot do 100:93 za Lejkerse, zabeleživši 20 poena, od čega 14 u poslednjoj četvrtini, preciznije završnih 6:35.

Pored Brajanta, Stiv Neš i Erl Klark sa po 17 poena bili su najefiksniji kod gostiju, dok su za Šarlot Džerald Henderson i Bajron Mjulens postigli po 20, Kemba Voker 18.

Preokret na gostovanju zabeležili su i Niksi, koji su protiv Minesote nadoknadili zaostatak od 11 poena u poslednjoj četvrtini na putu do pobede 100:94. Presudio je pogodak Džeja Ara Smita, uz uspešno realizovano dodatno slobodno bacanje za 98:94, 19 sekundi pre završnog zvuka sirene. Riki Rubio nije uspeo da poentira u preostalom vremenu, a konačan rezultat postavio je Rejmond Felton sa linije penala.

Karmelo Entoni je sa 36 koševa obeležio meč, najbliži pratilac u pobedničkoj ekipi bio mu je Smit sa 15.

Nikola Peković sa 16 poena i 11 skokova nadvisio je Tajsona Čendlera (pet poena i sedam skokova), ali u završnoj deonici nije poentirao. Luk Ridnur postigao je 20 poena za Timbervulvse, Derik Vilijams 19, a Riki Rubio 18 uz 11 asistencija.