PRIMERA: Mesi, Mesi, Mesi, Mesi i Pedro

• 0

Četiri gola Argentinca za veliku pobedu Barselone protiv Osasune (5:1). Kao i obično, "palo" je nekoliko rekorda...

Glavno pitanje u svetu fudbala − kako zaustaviti Barselonu ili Lea Mesija?! Jedini način da se zaustavi sjajni Argentinac je da mi se slomi noga (ne pozivamo na nasilje), jer je Mesi ove sezone do sada postigao 44 gola na 32 utakmice!

Ronaldo je ranije danas bio silan i postigao je het-trik protiv Hetafea, ali očigledno da nikad neće stići Mesija na listi strelaca jer mu je Leo odgovorio sa četiri komada protiv Osasune u velikoj pobedi 5:1.

Mesi je otvorio ekipu iz Pamplone u 11. minutu, ali je slavlje Katalonaca trajalo samo 13 minuta, pošto su gosti izjednačili preko Loe. Možda su se mnogi fanovi Barselone tada uplašili i setili velikog preokreta koji je načinio Sosijedad prošlog vikenda, ali onda ih je opusti Mesi... Još tri puta, uz malu pomoć Pedra Rodrigeza.

Arbias je u 17. minutu dobio prvi žuti, a zatim u 27. i drugi zbog čega je morao da napusti igru. To je iskoristio ko drugi do Mesi, koji je u 28. minutu doveo svoj tim u vođstvo, ali je postigao i svoj 200. pogodak u španskoj Primeri što nikome iz Barselone do sada nije pošlo za nogom. Onda je Pedro dokusurio Pamplonce već u 40. minutu.

U drugom poluvremenu je izgleda Mesiju "dunulo" nešto i rekao je verovatno:"Aj' da dam još dva gola" i tako je uzeo loptu i pogodio još dva puta za tri minuta, u 56. i 58. minutu.

Oboren rekord broj 2! Argentincu je ovo 11. meč zaredom u Primeri na kojoj je bar jednom bio strelac.

NAJAVA oborenog rekorda broj 3! Prošle sezone Mesi je postigao 50 golova u sezoni, a sada je već postigao 33 gola na 21 meču. Nismo vidoviti, ali smo realni.

IZJEDNAČENI rekordi: Ovo je Mesiju treći put da postiže četiri gola na jednoj utakmici: 19.2.2012. protiv Valensije i 5.5.2012. protiv Espanjola.