SERIJA A: Juventus i Fiorentina kiksnuli protiv Sampdorije i Peskare, Milan siguran (VIDEO)

• 0

Nedeljne mečeve 19. kola italijanske Serije A obeležila je Sampdorija, koja je u gostima, sa igračem manje, preokrenula protiv šampiona (2:1). Peskara iznenadila Violu (2:0). Đenova bez Boška najzad pobedila Bolonju (2:0)

Dan iznenađenja u Seriji A.

Prvo je Inter ponižen u Udinama, gde je izgubio 3:0. A zatim su kreuli redom i ostali...

Fudbaleri Juventusa izgubili su danas u Torinu od Sampdorije 2:1 (0:1). Juventus je na svom terenu doživeo treći poraz u šampionatu, i to od Sampdorije, koja je više od 60 minuta imala igrača manje. "Stara dama" povela je sa bele tačke golom Sebastijana Đovinka u 24. minutu, a onda je Berardi dobio crveni karton osam minuta kasnije.

Tada se činilo da će Juve lako privesti meč kraju, ali je onda usledio veliki prekret u drugom poluvremenu. Preokret je režirao dvostruki strelac Ikardi golovima u 53. i 69. minutu. Srpski reprezentativac Nenad Krstičić asistirao je kod prvog pogotka i u 75. minutu zaradio žuti karton.

Aktuelni prvak sada ima samo pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Lacio.

Istim rezultatom slavio je Milan, na svom "San Siru" savladao je poslednjeplasiranu Sijenu (2:1). Milan je golovima Bojana Krkića u 67. i Pacinija sa bele tačke u 80. minutu trijumfovao protiv Sijene, koja je u finišu meča postigla počasni pogodak.

Milan se polako približava, ostaje na sedmoj poziciji, ali je sada mesto koje vodi u Ligu šampiona udaljeno samo pet bodova.

Najprijatnije iznenađenje šampionata, ekipa Fiorentine, doživela je neočekivan poraz od Peskare (2:0) na stadionu "Artemio Franki", dok je istim rezultatom Ðenova savladala Bolonju.

Momci iz Peskare su tokom meča šutnuli ka golu Viole samo četiri puta, od kojih su tri išla u okvir gola, a dva završila u mreži.

U poslednjem meču prvog kola u novoj godini sastaju se Napoli i Roma u najvećem derbiju 19. kola.