ABA LIGA: Partizan "sa dva lica" slavio u Ljubljani
Duel dve evroligaške ekipe u poslednjem meču 9. kola ABA lige pripao je petostrukom šampionu regionalnog takmičenja - Partizanu. Odličnom igrom u odbrani i sa dosta lakih poena u napadu izabranici trenera Duška Vujoševića u "Stožicama" su pobedili Olimpiju sa 86:82 (21:19, 27:19, 16:25, 22:19).
Od samog starta "crno-beli" su nametnuli dobar ritam, iznenadivši Olimpiju igrom u reketu, takozvanom post-ap igrom gde su se i, uslovno rečeno, niži igrači "spuštali" na poziciju niskog posta. O ovome govori i 19 pogođenih šuteva za dva (80 odsto ispod koša) i samo tri pokušaja izvan linije 7,25. "Crno-beli" su na minimum sveli "čist" šut "zmajčeka", jedne od najboljih šuterskih ekipa u ABA ligi, a usput su i prilaze košu zatvorili.
Partizan je do 27. minuta imao apsolutnu kontrolu utakmice, iako su preko Pejdža, Prepeliča i Blažiča domaći konstatno pretili. U 26. je Sašo Filipovski dobio tehničku, a onda su Prepelič i Pejdž pokazali zašto Olimpija ima epitet najbolje šuterske ekipe. Prednost Beograđana, koja je u 17. minutu iznosila maksimalnih 14 razlike (42:28), za tili čas se istopila i svela "na jedan posed" - 57:55, da bi u 30. minutu domaćin poveo sa 61:60.
Međutim, ispostaviće se da je to bilo sve od Olimpije u ovom meču, iako se u poslednjoj deonici igralo "za koš", sa penal završnicom. Partizan se u Beograd vraća sa bodovima, ali je primetno da još uvek u igri "crno-belih" ima "praznog hoda". Pre svega u odbrani. "Crno-beli", posle Ljubljane, putuju u Moskvu na evroligaški meč sa CSKA koji se igra u četvrtak.
Kapiten Lučić je sa 13 poena bio najefikasniji u redovima Partizana, ali je veliki deo poslednje deonice proveo na klupi, pošto je napravio pet faulova. Po jedan manje dali su Musli i Gordon, koji je šest ubacio u poslednjih 50-ak sekundi (četiri penala, 7sk, 5iz).
Na drugoj strani, Jaka Blažić je posle 30 poena datih Kantuu, Partizanu ubacio 22 (8/9 za dva), dok su Bejns i Prepelič dodali po 16.
ABA, 9. kolo:
Crvena zvezda DIVA - Krka 79:61
Cedevita - Solnok 91:86
Split - Cibona 72:62
Radnički - Široki 73:59
Budućnost - Zadar 76:60
Igokea - MZT 79:55
Olimpija - Partizan mts 86:82
TABELA: Igokea 16, Partizan 16, Cedevita 15, Crvena zvezda 14, Budućnost 14, Radnički 14, Cibona 13, Split 13, Olimpija 13, Krka 13, MZT 13, Široki 12, Zadar 12, Solnok 11.
(Telegraf.rs)
Video: Pitali smo predsednika JSD Partizan o dolasku na Zvezdin rođendan: Ovo nam je rekao
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
dodje maca na vratanca
Kako vam je naslov maliciozan,cuj "provukao"...pa Olimpija je Evroligas i ima stvarno dobru ekipu.Tako da nece mnogi timovi uspeti da pobede Olimpiju u Stozicama.Kako ste krenuli novinari iz TELEGRAFA uskoro cu da vas obrisem sa telefona,jer ste produzena ruka Vucica i SD.C.Zvezda.
Podelite komentar
adi
valjda je Makabi sampion,ne Partizan.
Podelite komentar