Dominacija Štimca! Bešiktaš razneo Efes i ušao u finale turskog prvenstva
Rapsodija Bešiktaša u košarkaškom prvenstvu Turske nastavila se i u četvrtoj utakmici polufinalne serije protiv Efesa.
Ekipa za koju sa velikim uspehom nastupa srski košarkaš Vladimir Štimac, deklasirala je gradskog rivala i evroligaša u četvrtom meču serije, rezultatom 91:65, i to kao gost za konačnih 3:1, i igraće za trofej prvaka države protiv aktuelnog šampiona Fenerbahčea.
Štimac je odigrao još jednu fenomenalnu partiju.
Eks centar Zvezde utakmicu je završio sa 18 poena i 12 skokova.
Najefikasniji igrač meča bio je Amerikanac Majkl Rol sa 22 poena, pratili su ga, pored Štimca, Tompson sa 12 poena, te Šanli sa 10...
Kod Efesa, koji će uprkos eliminaciji u polufinalu, igrati Evroligu i naredne sezone, Ertel je bio najefikasniji sa 15 poena, dok je Danston ubacio 13.
Gosti su već posle deset minuta imali deset razlike, na poluvremenu velikih 19 i pitanje pobednika se nije postavljalo nijednog trenutka u nastavku.
(Telegraf.rs)
Video: FMP u drami slomio Spartak!
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.
Јован
Браво Штимара!
Podelite komentar
Navijac
Tako je majstore,onaj ko kaze da si los kosarkas nemaju pojma i ako tvoji pokreti po nekad deluju ne artikulisano ti itekako imas kvalitet
Podelite komentar
vaske
jesam grobar i da me neko ne shvati pogresno ,stimac je jako koristan igrac ,jednostavno zna znanje i tu nema komentara , a i za atmosferu je ok lik , takavog igraca treba imati svaka ekipa , zelim mu sve najbolje ,a i ne bi bilo lose da ga djordjevic pozove u reprezentaciju.
Podelite komentar