DRAMA U PRIMERI TRAJE: Real i Barsa istim rezultatom sredili rivale! (VIDEO)

Favoriti za titulu u Španiji nisu kiksnuli u pretposlednjem kolu

Drama u Španiji traje!

Barselona i Real Madrid ostvarili su pobede u 37. kolu, i drže vrh sa 87 bodova.

A svoje rivale su savladali identičnim rezultatom - 4:1.

Barsa je ubedljivo savladala Las Palmas u gostima, dok su Madriđani na svom stadionu slavili protiv Sevilje.

Očekivanu pobedu ekipi Luisa Enrikea doneo je Nejmar, koji je postigao tri gola, a u strelce se upisao i Luis Suarez.

Brazilac i Urugvajac su za tri minuta doneli prednost od 2:0 do poluvremena, da bi u 63. Bigas smanjio. Međutim, Nejmar je sa dva brza pogotka u 67. i 71. rešio pitanje pobednika.

Daleko ozbiljniji zadatak imao je Real, koji je ove sezone već umeo da kiksne od Sevilje, koja želi da zadrži četvrto mesto na tabeli koje vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona.

Real je u desetom minutu poveo bezobraznim golom Naća, da bi u 23. minutu povisio Kristijano Ronaldo. U drugom poluvremenu je smanjio Stevan Jovetić, ali Ronaldo i Toni Kros u finišu otklanjaju opasnost od potencijalnog kiksa.

Inače, Ronaldo je stigao do brojke od 401. gola za "kraljeviće".

Podsećamo da je ostalo kolo do kraja, s tim da Real ima zaostalu utakmicu sa Seltom.

U poslednjem kolu, Barselona dočekuje Eibar, a Real gostuje Malagi.

Inače, Atletiko je napravio kiks, s obzirom da je odigrao nerešeno 1:1 sa Betisom.

Domaći su poveli golom Sebaljosa u 57. minutu, a bod je izvukao Stefan Savić u 66. minutu.