RTS ostaje bez Olimpijskih igara? U toku je bitka za prava od nekoliko miliona evra

 ≫ 
  • 4

Godinu dana posle Olimpijskih igara poznato je da je globalni partner MOK-a u izboru za "domaćina" prenosa Diskaveri, kompanija pod čijim pokroviteljstvom je i čuveni Eurosport.

Ono što ne znamo jeste ko će biti vlasnik prava za prenose letnjih i zimskih igara u Srbiji, najpre za Pjongčang 2018. godine, a zatim i u Tokiju 2020. godine, kao i ZOI u Pekingu 2022. godine, odnosno Igre 2024. godine (kandidati Los Anđeles i Pariz).

BBC je izgubio trku sa Diskaverijem čiji vrh uveliko pregovarama oko prava sa zemljama koje će preuzimati signal tokom planetarnih smotri sporta.

Direktor kompanije Viktorija Dejvis istakla je da se u Srbiji uveliko pregovara oko vlasnika TV prava za Igre. I očigledno je da RTS nije jedini i "sigurni" kandidat.

- U Srbiji, kao i na drugim tržištima, u pregovorima smo sa različitim partnerima u vezi sa pravima prenosa 2012-2014. Kako se OI budu približile, iznećemo više detalja. Naša ambicija je da približimo Igre većem broju ljudi na više ekrana nego ranije - rekla je Dejvis za TV dodatak Večernjih novosti.

Srbija je godinama u situacii da Olimpijske igre gleda samo na kanalima Javnog servisa Srbije, praktično konkurenta nije ni bilo, ali je pitanje hoće li to biti i u narednom ciklusu. Naravno, i ovog puta je na talonu nekoliko miliona evra, koliko koštaju prava plus sve potrebne stvari za organizaciju i put televizijskog tima.

PAKET PODRAZUMEVA

ZOI Pjongčang  9-25. februar 2018. godine

LOI Tokio 24. jul - 9. avgust  2024.

ZOI Peking 4-22. februar 2022.

LOI (Pariz ili LA) 2024.

(Telegraf.rs)

Video: Vladan Milojević se obratio novinarima nakon dobijanja nagrade

Podelite vest:

Pošaljite nam Vaše snimke, fotografije i priče na broj telefona +381 64 8939257 (WhatsApp / Viber / Telegram).

Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.

Komentari

  • Robin Hud

    15. april 2017 | 09:29

    Uz put nije mi bas potpuno "jasno" ta prica oko "prava". Javni servis bi "morao" da prenosi takva sportska desavanja, ali i mnoga druga. Gledajuci RTS nakon Olimpijade u Riju, koja je uz put odradjena na visokoprofesionalnom nivou, postavlja se pitanje - sta radi sportska redakcija RTS? Kako oni zaradjuju svoje plate? Soortsjim Dnevnikom, minutom u ostalim inf.emisijama...premalo i presiromasno za "elitu" sportskog novinarstva kod nas! Sta je sa sa nasom fudbalskom ligom, kosarkom, odbojkom, rukometom...Da nije Dejvis kupa i jos nekih turnira, civek da zaboravi da i postoji Sportska redakcija RTS. Da neko pogresno ne shvati, ovaj komentar nije "protiv" ni "za" sportske ekipe RTS-a! Ovde je rec, pitanje, o finansiranju Javnog servisa i omogucavanja da ga, sem Dnevnika, narod identifikuje kao Javni servis.

  • Bole

    14. april 2017 | 17:40

    Ajde kupujte ta prava da mozemo da uzivamo. Ionako pare trosite na gluposti

  • Raša

    14. april 2017 | 21:53

    Sve ćeto budžet pokriti.

Da li želite da dobijate obaveštenja o najnovijim vestima?

Možda kasnije
DA