KAKVA MAGIJA LEVANDOVSKOG U 90. MINUTU: Bajern preokrenuo u sudijskoj nadoknadi! (VIDEO)

• 2

Bavarci su bili na korak od kiksa u Frajburgu, ali ih je spasio najbolji napadač kluba, koji je bio dvostruki strelac

Robert Levandovski je fudbalski Bog! Poljak je majstorskim potezom u 90. minutu doneo Bajernu pobedu od 2:1 na gostovanju Frajburgu.

Prethodno je u prvom poluvremenu postigao i gol za izjednačenje, ali je u samoj završnici posle jednog centaršuta sa leve strane, najpre primio loptu na grudi, potom u vazduhu namestio loptu na drugu nogu i iz voleja je plasirao u protivničku mrežu, za veliko slavlje igrača Bajerna.

Da posao šampionima Nemačke neće biti lak videlo se već na startu, pošto je u 4. minutu Haberer doveo Frajburg u vođstvo posle dobre akcije domaćih igrača.

Prednost su čuvali do 35. minuta, kada je Levandovski postigao gol posle kornera, kada je akrobatskim potezom iz voleja postigao gol za izjednačenje.

Odolevao je Frajburg sve do sudijske nadoknade, ali je onda novom majstorijom Levandovski doneo Bajernu sva tri boda na ovom teškom gostovanju, posle čega su se odlepili na tabeli sa 42 boda, šest više u odnosu na Lajpcig, koji ima utakmicu manje.