Junajted demolirao protivnika: Švajnštajger dobio neviđene ovacije, Runi ušao u istoriju (FOTO) (VIDEO)

≫
  • 0

Reding sa četiri gola u mreži ispraćen kući

Mančester junajted je bez problema prošao u narednu rundu FA Kupa! Najtrofejniji engleski klub, ako u obzir uzmemo titule, demolirao je Reding na svom terenu rezultatom 4:0 (2:0).

Meč koji će po nekoliko stvari ostati upamćen!

Po tome što se vejn Runi izjednačio po broju golova sa Bobijem Čarltonom, po povratku Japa Stama, sada trenera gostiju, na Old Traford, ovacijama pomenutog stadiona za Bastijana Švajnštajgera, velikom kiksu Al Habsija i napokon golu Rašforda posle 17 mečeva posta.

Junajted je pitanje pobednika rešio već posle 15 minuta kada je Runi u 7. pogodio mrežu, a u 15. asistirao Marsijalu za 2:0.

Tim golom je Runi izjednačio Čarltonov rekord po broju golova (249), a priliku da ga prestigne imaće već u narednom meču protiv Hala u okviru polufinala Liga Kupa- Ako ne tada, onda u sledećem kolu Premijer lige protiv Liverpula.

Golman Redinga Al Habsi bio je jedini ''krivac'' što Junajted nije postigao više golova do finiša meča, ali je zatim napravio veliku grešku u 79. minutu kada se Rašford samo ušetao u mrežu. Bilo je to za 4:0, a samo četiri minuta ranije Rašford je postigao svoj prvi gol na meču.

Nešto malo pre trećeg gola domaćeg tima na teren je ušao i Bastijan Švajnštajger, a domaća publika ga je nagradila gromoglasnim ovacijama.

Koliko je Riding bio inferioran govori i podatak da su prvi šut u okvir gola Romera uputili u 92. minuru. Njihov menadžer, inače biviši igrač Đavola, ne može da bude zadovoljan igrom tima, ali svakako može dobrodošlicom koju je dobio.

Navijači Junajteda nisu zaboravili sve što je učinio za klub kao igrač te su mu pevali pesmu, istu onu koju je slušao i kao igrač.