Zimonja i Tipsa bez finala u Kvinsu
Nenad Zimonjić i Janko Tipsarević nisu se plasirali u finale tradicionalnog turnira na travi u Kraljičinom klubu u Londonu, popularnom Kvinsu, ali umalo da načine podvig. Protiv blizanaca Boba i Majka Brajana, jednog od najboljih teniskih dublova svih vremena, poklekli su 7:6 (7:2), 6:7 (5:7), 10:3, a američki dubl je u taj-breku drugog seta poveo 5:1.
Zimonjiću i Tipsi to je bio drugi meč u jednom danu, jer kiša tumba raspored. Prethodno, u četvrtfinalu, pobedili su Belgijance Ksavijera Malisea i Dika Normana. Onda su bili uspešni u dva taj-breka – 7:6 (7:3), 7:6 (8:6).
Brajanovi se u nedelju u finalu sastaju sa Kanađaninom Danijelom Nestorom i Belorusom Maksom Mirnijem.
Zimonja je u Kvinsu trijumfovao s Nestorom 2008. Sledeće godine trofej je pripao Novaku Đokoviću i Izraelcu Erlihu Ramu, što je do sada jedina titula najboljeg tenisera sveta u dublu.
Video: Delije skandiraju Kebi posle 175. večitog derbija
Telegraf.rs zadržava sva prava nad sadržajem. Za preuzimanje sadržaja pogledajte uputstva na stranici Uslovi korišćenja.