≫

Siti nije pobedio mesec dana! Velika greška čoveka kog su Građani platili 56 miliona (VIDEO)

Meč između Mančester Sitija i Sautemptona završen bez pobednika - 1:1

• 0

Velika kriza drma Mančester Siti! Tim koji je na početku ove sezone silovito startovao, zaokružio je mesec dana pez pobede u svim takmičenjima.

Ovoga puta bod sa Etihada odneo je Sautempton, iako su Sveci u drugom poluvremenu bili saterani u ćošak - 1:1 (0:1). Strelci su bili Ihenačo u 55. za Siti i Redmond u 27. minutu za goste.

Sve je počelo velikom greškom Džona Stonsa u 27. minutu. Štoper koji je letos plaćen 56 miliona evra Evertonu amaterski je reagovao i bukvalno asistirao protivničkom fudbaleru Redmondu. Ovom nije bilo teško da obiđe Klaudija Brava.

Činilo se da se Stons iskupio za grešku u finišu poluvremena, ali je njegov gol poništen zbog ofsajda. Englez nije bio, Aguero jeste! Argentinac je za korak bio najbliži Forsteru i, iako nije zakačio loptu, skočio je na nju. Gol je najpre priznat, ali su Klatenburgu ''javili'' da je snimak pokazao nedozvoljenu situaciju.

Drugo poluvreme donelo je totalnu ofanzivu Građana koji su u 55. napokon matirali Forstera. Zatim je usledio napad za napadom koji nije menjao rezultat na semaforu najviše zahvaljujući sjajnom golmanu gostujućeg tima. Kada on ništa nije mogao, onda su Sitijevi igrači promašivali.

Najbolju priliku za Sautemton u drugom delu imao je Ostin, ali je njegov šut odbranio Bravo. Aleksandar Kolarov je igrao svih 90 minuta, dok je Dušan Tadić na terenu bio samo 70. Siti sada ima 20. a Sveci 13 bodova.