≫

Tadić poslao golmana po burek i doveo Bilića do ivice ambisa (VIDEO)

Sprski reprezentativac dao doprinos velike pobede Sautemptona na gostovanju Vest Hemu

• 0

Dušan Tadić je bio strelac za Sautempton u ubedljivoj pobedi njegove ekipe od 3:0 na gostovanju Vest Hemu.

''Sveci'' su razbili Čekićare usred Londona i tako Slavenu Biliću nametnuli ogroman pritisak na leđima, pošto je Vest Hem u zoni ispadanja sa svega tri boda iz šest kola.

Sautempton je poveo golom Ostina u 40. minutu, da bi u drugom Tadić golom u 62. minutu najavio debakl domaćina.

Iskoristio je totalnu konfuziju igrača iz Londona i jednu dobru loptu u prostor, posle koga je predriblao golmana Adrijana i plasirao loptu u mrežu. Do kraja meča je Vord-Praus dao još jedan gol i to u sudijskoj nadoknadi, a upravo je on zamenio srpskog fudbalera u 80. minutu.

Sautempton je ovom pobedom izbio na 9. mesto na tabeli, dok je Vest Hem na 18. sa svega jednom pobedom i pet poraza u dosadašnjem delu prvenstva.