Vlade Divac ima specijalnu poruku košarkašima: Uzmite ono što mi nismo 1996.

• 8

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije i akter čuvenog finala od pre 20 godina ima želju pred nedeljno finale

Predsednik Olimpijskog komiteta Srbije Vlade Divac čestitao je košarkaškoj reprezentaciji Srbije plasman u finale Olimpijskog turnira u Riju i poželeo joj da uradi ono što njegova generacija nije uspela - savlada SAD i osvoji zlatnu medalju.

Pre tačno 20 godina državni tim, u čijem sastavu je bio Divac i sadašnji selektor Aleksandar Ðorđević, poražen od SAD u finalu Olimpijskih igara u Atlanti.

Amerikanci su tada, predvođeni Barklijem, O'Nilom, Pejtonom, Pipenom... slavili protiv SR Jugoslavije, prelomivši meč tek u drugom poluvremenu - 95:69.

- Bravo naslednici. E sad i ono što mi nismo uspeli, zlato sa Olimpijskih igara - napisao je Divac na svom Tviter profilu posle pobede nad Australijom u polufinalu.

Finale u Riju između Srbije i SAD igra se u nedelju od 20.45 po srednjeevropskom vremenu.